MUMM Réservée Rosé Foujita (0,75l)

Hrozny pochází ze šesti Grand Cru vinic. Aroma vyniká tóny zralého ovoce, zejména jahod, briošky a křupavých toastů s náznaky vanilky. Chuť je zakulacená, bohatá a výrazně vinná s intenzivním ovocným závěrem šťavnatého lesního ovoce. Závěr je vytrvalý a silný.


  • Na skladě
1 990 Kč
Kategorie: MUMM
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Mumm Réservée Rosé Foujita je pojmenováno po umělci Léonardu Foujitovi, který vytvořil motiv růže zdobící láhev od roku 1958.

Šampaňské G.H. Mumm Réservée Rosé Foujita je vyráběno v limitovaném množství a je charakteristické svými láhvemi s úzkým hrdlem, v nichž víno zraje pomaleji, a také typickou etiketou s ohnutým rohem.

 

Hrozny

Odrůdy: 30 % Chardonnay a 70 % Pinot Noir

Hrozny pochází ze šesti Grand Cru vinic, konkrétně: Pinot Noir z Verzenay, Aÿ a Bouzy a Chardonnay z Cramant a Avize. Do směsi se přidává červené víno z Ambonnay, další vesnice Grand Cru, které dodává plnost a intenzitu na patře, stejně jako vůně červeného a černého ovoce.

 

Zrání

Šampaňské zraje minimálně 4 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosage: 6 g/l

Dosážní likér se vyrábí z vína pocházejícího také z Grand Cru vinic a zraje v dubových sudech, zintenzivňuje tedy závěrečné tóny pečiva a vanilky v šampaňském.

 

Chuť

Barva je intenzivní, růžová s lososovými odlesky a jemnými bublinkami. Aroma vyniká tóny zralého ovoce, zejména jahod, briošky a křupavých toastů s náznaky vanilky. Chuť je zakulacená, bohatá a výrazně vinná s intenzivním ovocným závěrem šťavnatého lesního ovoce. Závěr je vytrvalý a silný.

 

Párování k jídlu

Tento růžový Brut se skvěle hodí k pokrmům z jehněčího masa, kachny či k dezertům s lesnám ovocem.

Ideální teplota podávání je 9 - 11°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

mumm_logo

Historie značky G. H. Mumm je spojená s původně německou rodinou Mumm, jejíž rodokmen sahá až do 12. století a zahrnuje řád baronů a rytířů. Od roku 1761 podnikali s vínem v Kolíně nad Rýnem a v roce 1827 založil šampaňský dům G. H. Mumm ve francouzském Remeši.

V roce 1904 byl MUMM jmenován oficiálním dodavatelem šampaňského pro britskou královskou rodinu. Vzhledem k německému původu měla značka během obou světových válek řadu problémů, avšak s příchodem nového ředitele René Lalou došlo k opětovnému rozmachu značky.

Celou filozofii domu G. H. Mumm lze shrnout do známého sloganu Georgese Hermanna de Mumma „Jen to nejlepší“.

 

Cordon Rouge

Dne 16. listopadu 1876 nechal Georges Hermann Mumm u příslušných úřadů v Remeši zaregistrovat název „Cordon Rouge“, který je dnes synonymem vynikající pověsti tohoto vinařství. V roce 1875 se rozhodl ozdobit každou ze svých lahví vysoce ceněnou Cordon Rouge neboli rudou stuhou Légion d’Honneur, nejvyšším francouzským civilním vyznamenáním, jež vytvořil Napoleon I. Kromě toho, že je Cordon Rouge symbolem výtečnosti, ztělesňuje také ducha, který je hnací silou tohoto vinařství: úsilí o dokonalost, duch dobrodružství a pestrosti.