MUMM Réservée Cuvée 4.5 (0,75l)

Šampaňské G.H. Mumm Cuvée 4.5 je vyráběno v limitovaném množství a je charakteristické svými láhvemi s úzkým hrdlem, v nichž víno zraje pomaleji, a také typickou etiketou s ohnutým rohem. Vůně je svěží se šťavnatými tóny bílého a žlutého ovoce. Ty se po chvilce rozvinou v ovocnou marmeládu, med, nugát a vanilku.


  • Na skladě
1 695 Kč
Kategorie: MUMM
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Šampaňské G.H. Mumm Cuvée 4.5 je vyráběno v limitovaném množství a je charakteristické svými láhvemi s úzkým hrdlem, v nichž víno zraje pomaleji, a také typickou etiketou s ohnutým rohem.

 

Hrozny

Odrůdy: 60 % Pinot Noir a 40 % Chardonnay.

Hrozny pochází pouze z 5 Grand Cru vinic ve vesnicích Verzenay, Bouzy, Ay, Avize a Cramant. Tyto vinice jsou v držení šampaňského domu MUMM už od roku 1840.

 

Zrání

Šampaňské zraje minimálně 4 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosage: 6 g/l.

Dosážní likér je vyráběn z rezervního vína ze stejných vinic jako šampaňské.

 

Chuť

Žlutou barvu prostupují zlaté odlesky a jemné proudy vytrvalých bublinek. Vůně je svěží se šťavnatými tóny bílého a žlutého ovoce. Ty se po chvilce rozvinou v ovocnou marmeládu, med, nugát a vanilku s dotykem pražené kávy v pozadí. Živá, plná a vyvážená chuť s nádechem teplých briošek a pečených jablek. Komplexní a harmonická dochuť.

 

Párování k jídlu

Tento Brut se skvěle hodí jako aperitiv nebo třeba pokrmům jako jsou italské smažené arrancini se sýrem scamorza, raviolli plněné krabím masem nebo třeba tataráčku z cípala či ropušnice s broskvemi.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

mumm_logo

Historie značky G. H. Mumm je spojená s původně německou rodinou Mumm, jejíž rodokmen sahá až do 12. století a zahrnuje řád baronů a rytířů. Od roku 1761 podnikali s vínem v Kolíně nad Rýnem a v roce 1827 založil šampaňský dům G. H. Mumm ve francouzském Remeši.

V roce 1904 byl MUMM jmenován oficiálním dodavatelem šampaňského pro britskou královskou rodinu. Vzhledem k německému původu měla značka během obou světových válek řadu problémů, avšak s příchodem nového ředitele René Lalou došlo k opětovnému rozmachu značky.

Celou filozofii domu G. H. Mumm lze shrnout do známého sloganu Georgese Hermanna de Mumma „Jen to nejlepší“.

 

Cordon Rouge

Dne 16. listopadu 1876 nechal Georges Hermann Mumm u příslušných úřadů v Remeši zaregistrovat název „Cordon Rouge“, který je dnes synonymem vynikající pověsti tohoto vinařství. V roce 1875 se rozhodl ozdobit každou ze svých lahví vysoce ceněnou Cordon Rouge neboli rudou stuhou Légion d’Honneur, nejvyšším francouzským civilním vyznamenáním, jež vytvořil Napoleon I. Kromě toho, že je Cordon Rouge symbolem výtečnosti, ztělesňuje také ducha, který je hnací silou tohoto vinařství: úsilí o dokonalost, duch dobrodružství a pestrosti.