MUMM Réservée Blanc de Blancs (0,75l)

100 % Chardonnay z Grand Cru.Vůně je svěží, citrusová s tóny citrónu a grepu v popředí doplněné o aroma bílých květů, broskví. Po chvíli přidají pečené tóny, takže vůně připomíná citrónový koláč. Chuť je elegantní, svěží a minerální, ale stále kulatá díky krémové textuře. Postupně se rozvíjí k intenzivnímu a výraznému závěru, který je důkazem dlouhého zrání.


  • Na skladě
1 795 Kč
Kategorie: MUMM
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Šampaňské G.H. Mumm Réservée Blanc de Blancs je vyráběno v limitovaném množství a je charakteristické svými láhvemi s úzkým hrdlem, v nichž víno zraje pomaleji, a také typickou etiketou s ohnutým rohem.

 

Hrozny

Odrůdy: 100 % Chardonnay (neboli Blanc de Blancs)

Hrozny pochází z Grand Cru vinic Cramant v samotném srdci oblasti Côte des Blancs.

 

Zrání

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách. U RSRV Blanc de Blancs se drží relativně nízký tlak 4,5 baru v láhvi (oproti běžným 6 barům), takže šampaňské má jemnější bublinky.

Dosage: 6 g/l. 

 

Chuť

Světlá jiskrná barva se zelenými a světle žlutými odlesky doplněnými o jemné bublinky. Vůně je svěží, citrusová s tóny citrónu a grepu v popředí doplněné o aroma bílých květů, broskví. Po chvíli přidají pečené tóny, takže vůně připomíná citrónový koláč. Chuť je elegantní, svěží a minerální, ale stále kulatá díky krémové textuře. Postupně se rozvíjí k intenzivnímu a výraznému závěru, který je důkazem dlouhého zrání.

 

Párování k jídlu

Tento Brut se skvěle hodí k pokrmům z pečené drůbeže, carpacciu z mořských plodů nebo mušlí, sashimi a grilovanému mořskému okounovi

Ideální teplota podávání je 9 - 11°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

mumm_logo

Historie značky G. H. Mumm je spojená s původně německou rodinou Mumm, jejíž rodokmen sahá až do 12. století a zahrnuje řád baronů a rytířů. Od roku 1761 podnikali s vínem v Kolíně nad Rýnem a v roce 1827 založil šampaňský dům G. H. Mumm ve francouzském Remeši.

V roce 1904 byl MUMM jmenován oficiálním dodavatelem šampaňského pro britskou královskou rodinu. Vzhledem k německému původu měla značka během obou světových válek řadu problémů, avšak s příchodem nového ředitele René Lalou došlo k opětovnému rozmachu značky.

Celou filozofii domu G. H. Mumm lze shrnout do známého sloganu Georgese Hermanna de Mumma „Jen to nejlepší“.

 

Cordon Rouge

Dne 16. listopadu 1876 nechal Georges Hermann Mumm u příslušných úřadů v Remeši zaregistrovat název „Cordon Rouge“, který je dnes synonymem vynikající pověsti tohoto vinařství. V roce 1875 se rozhodl ozdobit každou ze svých lahví vysoce ceněnou Cordon Rouge neboli rudou stuhou Légion d’Honneur, nejvyšším francouzským civilním vyznamenáním, jež vytvořil Napoleon I. Kromě toho, že je Cordon Rouge symbolem výtečnosti, ztělesňuje také ducha, který je hnací silou tohoto vinařství: úsilí o dokonalost, duch dobrodružství a pestrosti.