MUMM Demi-Sec Olympe (0,75l)

Šampaňské G.H. Mumm Olympe je sladší šampaňské, vhodné jak pro oslavu úspěchu či vítězství, tak jako aperitiv. 60 % Meunier, 30 % Pinot Noir a 10 % Chardonnay. Vůně je ovocná a svěží. Nabízí převážně noty zralých broskví, hruškové marmelády a nugátu doplněného o perníkové koření s medem. V chuti je šampaňské osvěžující, sladké a ovocné. 


  • Na skladě
1 130 Kč
Kategorie: MUMM
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Demi-sec
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Šampaňské G.H. Mumm Olympe je sladší šampaňské, vhodné jak pro oslavu úspěchu či vítězství, tak jako aperitiv. Láhev je zdobená pro MUMM tradiční rudou stuhou Légion d’Honneur, nejvyšším francouzským civilním vyznamenáním.

 

Hrozny

Odrůdy: 60 % Meunier, 30 % Pinot Noir a 10 % Chardonnay.

 

Zrání

Šampaňské zraje minimálně 2 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosage: 40 g/l.

 

Chuť

Intenzivní jantarová barva oživená jemným proudem vytrvalých bublinek. Vůně je ovocná a svěží. Nabízí převážně noty zralých broskví, hruškové marmelády a nugátu doplněného o perníkové koření s medem. V chuti je šampaňské osvěžující, sladké a ovocné. Promítají se v něm čerstvé croissanty s meruňkovou marmeládou. Závěr je krémový a zároveň příjemně šumivý.

 

Párování k jídlu

Tento Demi-Sec můžete podávat k dezertům (například Tarte Tatin), a pro nevšední požitek si ho vychutnejte k asijské kuchyni, sladkokyselým pokrmům nebo jakýmkoli receptům na bázi medu.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

mumm_logo

Historie značky G. H. Mumm je spojená s původně německou rodinou Mumm, jejíž rodokmen sahá až do 12. století a zahrnuje řád baronů a rytířů. Od roku 1761 podnikali s vínem v Kolíně nad Rýnem a v roce 1827 založil šampaňský dům G. H. Mumm ve francouzském Remeši.

V roce 1904 byl MUMM jmenován oficiálním dodavatelem šampaňského pro britskou královskou rodinu. Vzhledem k německému původu měla značka během obou světových válek řadu problémů, avšak s příchodem nového ředitele René Lalou došlo k opětovnému rozmachu značky.

Celou filozofii domu G. H. Mumm lze shrnout do známého sloganu Georgese Hermanna de Mumma „Jen to nejlepší“.

 

Cordon Rouge

Dne 16. listopadu 1876 nechal Georges Hermann Mumm u příslušných úřadů v Remeši zaregistrovat název „Cordon Rouge“, který je dnes synonymem vynikající pověsti tohoto vinařství. V roce 1875 se rozhodl ozdobit každou ze svých lahví vysoce ceněnou Cordon Rouge neboli rudou stuhou Légion d’Honneur, nejvyšším francouzským civilním vyznamenáním, jež vytvořil Napoleon I. Kromě toho, že je Cordon Rouge symbolem výtečnosti, ztělesňuje také ducha, který je hnací silou tohoto vinařství: úsilí o dokonalost, duch dobrodružství a pestrosti.