MUMM de Verzenay Blanc de Noirs (0,75l) v dárkové krabičce

Šampaňské G.H. Mumm Blanc de Noirs je vyráběno v limitovaném množství. Hrozny pochází pouze z Grand Cru vinice ve vesnici Verzenay. Vůně je svěží se šťavnatými tóny kandovaných citrusů a meruněk. Ty se po chvilce rozvinou v sušené ovoce, noty sladkého pečiva a vanilky s dotykem pražených ořechů.


  • Na skladě
2 395 Kč
Kategorie: MUMM
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Noirs
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Dárkové balení
Země původu: Francie
 

Šampaňské G.H. Mumm Blanc de Noirs je vyráběno v limitovaném množství a je charakteristické svými láhvemi s úzkým hrdlem, v nichž víno zraje pomaleji, a také typickou etiketou s ohnutým rohem. MUMM vlastní také dvousetletý mlýnMoulin de Verzenay s výhledem na vesnici a moře vinic. Mlýn, který se stal symbolem oblasti Montagne de Reims. Ten je vyobrazen na kapslích lahví Blanc de Noirs.

 

Hrozny

Odrůdy: 100 % Pinot Noir (neboli Blanc de Noirs)

Hrozny pochází pouze z Grand Cru vinice ve vesnici Verzenay. Minerálnost, která je pro tento terroir typická, dává vzniknout čistému, vysoce kvalitnímu Pinot Noir dodávajícímu vínu elegantní komplexnost. Tato vinice je v držení šampaňského domu MUMM už od roku 1840.

 

Zrání

Šampaňské zraje minimálně 6 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosage: 6 g/l.

 

Chuť

Žlutou barvu prostupují zlaté odlesky a jemné proudy vytrvalých bublinek. Vůně je svěží se šťavnatými tóny kandovaných citrusů a meruněk. Ty se po chvilce rozvinou v sušené ovoce, noty sladkého pečiva a vanilky s dotykem pražených ořechů. Silná, plná a komplexní chuť s nádechem čerstvých croissantů a grilovaných broskví. Vyzrálá a harmonická dochuť.

 

Párování k jídlu

Tento Brut se skvěle hodí jako aperitiv nebo třeba pokrmům jako je pečené kuřecí prso s glazovanými karotkami či zeleninou smaženou v tempuře, nebo třeba steak Rossini s lesními houbami. Naprosto geniální spojení nabídne ale s tiramisu.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

mumm_logo

Historie značky G. H. Mumm je spojená s původně německou rodinou Mumm, jejíž rodokmen sahá až do 12. století a zahrnuje řád baronů a rytířů. Od roku 1761 podnikali s vínem v Kolíně nad Rýnem a v roce 1827 založil šampaňský dům G. H. Mumm ve francouzském Remeši.

V roce 1904 byl MUMM jmenován oficiálním dodavatelem šampaňského pro britskou královskou rodinu. Vzhledem k německému původu měla značka během obou světových válek řadu problémů, avšak s příchodem nového ředitele René Lalou došlo k opětovnému rozmachu značky.

Celou filozofii domu G. H. Mumm lze shrnout do známého sloganu Georgese Hermanna de Mumma „Jen to nejlepší“.

 

Cordon Rouge

Dne 16. listopadu 1876 nechal Georges Hermann Mumm u příslušných úřadů v Remeši zaregistrovat název „Cordon Rouge“, který je dnes synonymem vynikající pověsti tohoto vinařství. V roce 1875 se rozhodl ozdobit každou ze svých lahví vysoce ceněnou Cordon Rouge neboli rudou stuhou Légion d’Honneur, nejvyšším francouzským civilním vyznamenáním, jež vytvořil Napoleon I. Kromě toho, že je Cordon Rouge symbolem výtečnosti, ztělesňuje také ducha, který je hnací silou tohoto vinařství: úsilí o dokonalost, duch dobrodružství a pestrosti.