MUMM CUVÉE R.LALOU 2008 (0,75l)

Šampaňské G.H. Mumm Cuvée R. Lalou je luxusní šampanské, které poprvé vytvořil v roce 2006 hlavní sklepmistr Didier Mariotti na počest Reného Laloua. 53 % Pinot Noir a 47 % Chardonnay. Vůně je minerální s tóny kandovaného citrónu, hruškové marmelády a grepů. Po chvíli přidají noty sladkého pečiva, nugátu a medu s vanilkou. Chuť je elegantní, bohatá a silná s tóny toastů, briošky a pralinek. 


  • Na skladě
3 590 Kč
Kategorie: MUMM
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: 2008
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Šampaňské G.H. Mumm Cuvée R. Lalou je luxusní šampanské, které poprvé vytvořil v roce 2006 hlavní sklepmistr Didier Mariotti na počest Reného Laloua. Ten v letech 1920 - 1973 pomáhal utvářet historii značky G. H. Mumm. Šampaňské je charakteristické svými láhvemi s úzkým hrdlem, v nichž víno zraje pomaleji, a také typickou etiketou s ohnutým rohem.

 

ROČNÍK

Šedá, zatažená obloha na jaře i v létě vedla k nedostatku světla a tepla. V září pak došlo k pozdnímu zázračnému zvratu jako v letech 2000 a 2006 nebo u opěvovaného ročníku 1966.Zralost hroznů tak předčila veškerá očekávání a odhalila výjimečně výraznou harmonii tónů. Závěrečný přísný výběr vyústil v nižší objem sklizených hroznů, zato však neobyčejné kvality a s bezprecedentní aromatickou vyzrálostí.

 

Hrozny

Odrůdy: 53 % Pinot Noir a 47 % Chardonnay

Hrozny pochází z jednotlivých Grand Cru vinic Les Bionnes, Les Crupots, Les Briquettes, Les Perthes, Hannepés, Les Rochers a Les Houles. Vína z každé vinice jsou lisovány zvlášť.

 

Zrání

Šampaňské zraje minimálně 10 let ve sklepě na kvasinkách.

Dosage: 6 g/l.

 

Chuť

Čistá zlatá barva je doplněná o jemné bublinky tvořící krémovou pěnu na povrchu. Vůně je minerální s tóny kandovaného citrónu, hruškové marmelády a grepů. Po chvíli přidají noty sladkého pečiva, nugátu a medu s vanilkou. Chuť je elegantní, bohatá a silná s tóny toastů, briošky a pralinek. Závěr je kulatý a opravdu dlouhý, snoubí se v něm plnost i svěžest.

 

Párování k jídlu

Tento Brut se skvěle hodí k noblesním jídlům jako je foie gras, kuře Bresse na žampionech či dušený brzlík.

Ideální teplota podávání je 9 - 11°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

mumm_logo

Historie značky G. H. Mumm je spojená s původně německou rodinou Mumm, jejíž rodokmen sahá až do 12. století a zahrnuje řád baronů a rytířů. Od roku 1761 podnikali s vínem v Kolíně nad Rýnem a v roce 1827 založil šampaňský dům G. H. Mumm ve francouzském Remeši.

V roce 1904 byl MUMM jmenován oficiálním dodavatelem šampaňského pro britskou královskou rodinu. Vzhledem k německému původu měla značka během obou světových válek řadu problémů, avšak s příchodem nového ředitele René Lalou došlo k opětovnému rozmachu značky.

Celou filozofii domu G. H. Mumm lze shrnout do známého sloganu Georgese Hermanna de Mumma „Jen to nejlepší“.

 

Cordon Rouge

Dne 16. listopadu 1876 nechal Georges Hermann Mumm u příslušných úřadů v Remeši zaregistrovat název „Cordon Rouge“, který je dnes synonymem vynikající pověsti tohoto vinařství. V roce 1875 se rozhodl ozdobit každou ze svých lahví vysoce ceněnou Cordon Rouge neboli rudou stuhou Légion d’Honneur, nejvyšším francouzským civilním vyznamenáním, jež vytvořil Napoleon I. Kromě toho, že je Cordon Rouge symbolem výtečnosti, ztělesňuje také ducha, který je hnací silou tohoto vinařství: úsilí o dokonalost, duch dobrodružství a pestrosti.