Louis Barthélémy Brut Amethyste (0,75l)

50 % Pinot Noir, 20 % Chardonnay a 30 % Meunier. Jemná vůně kombinuje citrusy, jablka a sušené meruňky s mandlemi, brioškami a mineralitou. Na patře je svěží, ale zároveň bohaté a ovocné s vytrvalou sametovou pěnou. Chuti dominují kulaté tóny červeného ovoce, briošky a citronové kůry. Závěr je teplý s příjemnou kyselinkou.


  • Na skladě
895 Kč
Kategorie: Louis Barthélémy
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 50 % Pinot Noir, 20 % Chardonnay a 30 % Meunier

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 9 g/l

 

CHUŤ

Zářivě čirou zlatou barvo barvou prostupují jemné bublinky. Jemná vůně kombinuje citrusy, jablka a sušené meruňky s mandlemi, brioškami a mineralitou. Na patře je svěží, ale zároveň bohaté a ovocné s vytrvalou sametovou pěnou. Chuti dominují kulaté tóny červeného ovoce, briošky a citronové kůry. Závěr je teplý s příjemnou kyselinkou.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Skvěle se hodí jako aperitiv nebo například pro Kir Royal. Výborně podtrhne chuť lososa, srdcovek, šafránového či parmazánového rizota, či bílé klobásy.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Šampaňský dům Louis Barthélémy byl založen v roce 1923 ruskou princeznou Baudry, která uprchla z Moskvy do Epernay. Dům se jmenoval Baudry Lebrun & Cie, ale v roce 2002 ho koupil Jean-Barthélémy Chancel, syn vinařů z oblasti Rhóny. Jako symbol tohoto znovuzrození byl název změněn na Louis Barthélémy a vinařství se v roce 2011 přestěhovalo do Aÿ a usadilo se v tom, co bylo dříve majetkem francouzské koruny za Jindřicha IV.

Dům těží z bohatých a diverzifikovaných smluv o nákupu hroznů ve velkém počtu vinic. Z vinařského prostředí se snaží získat to nejlepší z rozmanitých terroirů Champagne, abychom mohli vyrábět skvělá a hlavně zajímavá šampaňská.