Laurent Perrier LA CUVÉE (0,75l) v dárkové krabičce

  • 1 z 2

Novinka vinařství Laurent Perrier. Toto šampaňské vzniklo na základě poznatků od zákazníků a milovníků champagne, vyžadujících stále vyšší kvalitu a komplexnější chuť. LA CUVÉE zachovalo elegantní, křehký a lahodný styl Laurent Perrier Brut, ale ve všech parametrech zvýšilo kvalitu. Ve složení odrůd dominuje Chardonnay (50-55%), následuje Pinot Noir (30-35%) a doplňuje je Pinot Meunier (15-20%). 


  • Na skladě
1 155 Kč
Kategorie: Laurent Perrier
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: Neročníkové
Barva / Typ: Bílé
 

Novinka vinařství Laurent Perrier. Toto šampaňské vzniklo na základě poznatků od zákazníků a milovníků champagne, vyžadujících stále vyšší kvalitu a komplexnější chuť. LA CUVÉE zachovalo elegantní, křehký a lahodný styl Laurent Perrier Brut, ale ve všech parametrech zvýšilo kvalitu. Ve složení odrůd dominuje Chardonnay (50-55%), následuje Pinot Noir (30-35%) a doplňuje je Pinot Meunier (15-20%). Používá se pouze 80% vylisovaného moštu. Ve větší míře jsou zastoupena rezervní vína ze starších ročníků (až 30%) a prodloužilo se i zrání na kvasinkách, nyní je to až 4 roky před degoržáží a pak ještě minimálně 3 měsíce. Další novinkou je nižší dosage - díky delšímu zrání na kalech dosahuje lepší komplexnosti a kulatosti a není potřeba přidávat vysokou dosage. Díky všem těmto novinkám má nové LA CUVÉE, kromě aroma exotického ovoce (chardonnay) a vysoké minerality i sekundární tóny (chlebové tóny, máslové tóny, tóny briošek, karamel...). Ve skleničce se otevírá a vyvíjí. Celkově působí svěže, elegantně, komplexně a kulatě! Je ideální jako aperitiv, velmi lehké a příjemně pitelné, nebo skvěle doplní pokrmy z drůbežího masa a jemných ryb.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

lp_logo

Základy ke vzniku šampaňského domu Laurent Perrier položil Monsieur Laurent, bednář z vesnice Chigny-les-Roses (Champagne). Pokračoval jeho syn, jenž se oženil s velmi ambiciozní, ale tvrdohlavou dámou jménem Mathilde Perrier. Historie dále praví, že právě ona byla tou hlavní silou a defakto skutečným zakladatelem veleúspěšného šampaňského domu L-P.