Laurent Perrier Grand Siecle Brut (0,75l)

Pro výrobu luxusního Laurent-Perrier cuvée se Bernard de Nonancourt rozhodl soustředit se na dvě z hlavních know-how ze Champagne: smíchání různých crus a z různých let sklizně. Ztělesnění míchání šampaňského, Grand Siècle, používá vína z nejjemnějších odrůd a nejlepších sklizní z let, které Laurent-Perrier označuje jako špičkové. Je to velice svůdné šampaňské, dokonale příjemné, přímo stvořené k darování nebo společnému vychutnání s přáteli a rodinou.


  • Na skladě
4 895 Kč
Kategorie: Laurent Perrier
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: Neročníkové
Barva / Typ: Bílé
 

Pro výrobu luxusního Laurent-Perrier cuvée se Bernard de Nonancourt rozhodl soustředit se na dvě z hlavních know-how ze Champagne: smíchání různých crus a z různých let sklizně. Ztělesnění míchání šampaňského, Grand Siècle, používá vína z nejjemnějších odrůd a nejlepších sklizní z let, které Laurent-Perrier označuje jako špičkové. Je to velice svůdné šampaňské, dokonale příjemné, přímo stvořené k darování nebo společnému vychutnání s přáteli a rodinou. Grand Siècle je směsí Pinot Noir a Chardonnay, přičemž druhé zmíněné lehce převažuje. Hrozny dodává dvanáct z nejprestižnějších crus, všechna získala hodnocení Grands Crus 100%. Jsou to například Ambonnay, Verzenay, Mailly, Avize, Cramant, Chouilly a Le Mesnil-sur-Oger. Z vinohradů těchto crus se navíc vybírají nejlepší tratě a nejjemnější vylisované mošty. Poté se vinná směs nechává zrát po dobu přibližně pěti let. Barva je zářivě žlutá, aroma lehce medové s nádechem lískových oříšků, pražených mandlí a sladkého pečiva, díky čemuž je víno dokonalým společníkem k vybraným jídlům. Výborně se také doplňuje s drůbežím masem a lanýži, stejně jako s telecím a se smrži.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

lp_logo

Základy ke vzniku šampaňského domu Laurent Perrier položil Monsieur Laurent, bednář z vesnice Chigny-les-Roses (Champagne). Pokračoval jeho syn, jenž se oženil s velmi ambiciozní, ale tvrdohlavou dámou jménem Mathilde Perrier. Historie dále praví, že právě ona byla tou hlavní silou a defakto skutečným zakladatelem veleúspěšného šampaňského domu L-P.