Laurent Perrier Grand Siecle Brut (0,75l) v dárkové krabičce

Pro výrobu luxusního Laurent-Perrier cuvée se Bernard de Nonancourt rozhodl soustředit se na dvě z hlavních know-how ze Champagne: smíchání různých crus a z různých let sklizně, aby vytvořily takzvané Grand Siécle = velké století. 3 jedinečné roky, 8 Grand Cru, 10 let zrání vytvořilo opravdu velké šampaňské.


  • Na skladě
5 745 Kč
Kategorie: Laurent Perrier
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Multi-Vintage
Balení: Dárkové balení
Země původu: Francie
 

Pro výrobu luxusního Laurent-Perrier cuvée se Bernard de Nonancourt rozhodl soustředit se na dvě z hlavních know-how ze Champagne: smíchání různých crus a z různých let sklizně, aby vytvořily takzvané Grand Siécle = velké století.

 

Grand Siècle

Ročníkové Champagne je obvykle synonymem výjimečnosti. Navzdory tomu Laurent-Perrier věří, že jedinou cestou k dokonalosti (tj.dokonalému ročníku) je l´art d´assemblage čili umění míchání vzájemně se doplňujících výjimečných ročníků. Umění scelování dokáže to, co příroda nikdy nevytvoří, a to je právě dokonalý ročník. Jako dokonalý ročník se představuje velké Champagne, které dlouho zraje a postupem času dosahuje hloubky, intenzity a aromatické komplexnosti, přičemž si zachovává svěžest a živost.

Od roku 1959 byl Grand Siècle vytvořen pouze 26x ve formátu 0,75l láhve a 23x v Magnum verzi 1,5l.

 

Ročníky

Skladba rezerv výjimečných ročníků 2012 (65 %), 2008 (25 %) a 2007 (10 %)

2012

Zimní a jarní mrazy měly dopad na výnosy, které v tomto roce byly spíše nízké. Suché, slunečné léto přineslo víno s velkou jemností, s elegantními a vyváženými hrozny Chardonnay a Pinot Noir s aroma červeného ovoce.

2008

Svěží slunečné léto vyprodukovalo komplexní, dobře strukturovaná vína pro vynikající ročníky s vysokou kvalitou hroznu Chardonnay a Pinot Noir odhalující výjimečné aromatické bohatství.

2007

Teplé jaro, jehož účinky byly zmírněny smíšeným počasím v létě, odhaluje přímá vína s krásnou svěžestí. Chardonnay s komplexní vůní bílých a citrusových plodů a Pinot noir s vůní žlutého ovoce.

 

Hrozny

Hrozny pochází celkově z 8 Grand Cru vinic.

58% Chardonnay z Le Mesnil-sur-Oger, Oger, Cramant a Avize

42% Pinot Noir z Tours-sur-Marne, Ambonnay, Bouzy a Verzy

 

Zrání

Šampaňské zraje minimálně 10 let ve sklepě na kvasinkách.

 

Chuť

Chamapgne v barvě bílého zlata s delikátními a vytrvalými řetízky bublinek. Velmi komplexní buket mísící vůně zimolezu, citrónu, klementinek a aroma čerstvého másla, po kterém následují tóny lískových oříšků s jemným dotekem medu. Grand Siecle je zpočátku velmi delikátní a svěží, s chutí kandovaného citrónu a čerstvých lískových oříšků. Na patře působí hedvábně a minerálně s nuancemi zimolezu, krájených mandlí a mandarinky.

 

Párování k jídlu

Toto víceročníkové šampaňské si vychutnejte klidně samotné nebo k bílým rybám s máslovou omáčkou či pokrmům s bílými lanýži.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

lp_logo

Základy ke vzniku šampaňského domu Laurent Perrier položil Monsieur Laurent, bednář z vesnice Chigny-les-Roses (Champagne). Pokračoval jeho syn, jenž se oženil s velmi ambiciozní, ale tvrdohlavou dámou jménem Mathilde Perrier. Historie dále praví, že právě ona byla tou hlavní silou a defakto skutečným zakladatelem veleúspěšného šampaňského domu L-P.