Laurent Perrier BRUT MILLÉSIMÉ 2015 (0,75l) v dárkové krabičce

  • 1 z 2

Laurent-Perrier dělá ročníková šampaňská málokdy. Rok, ve kterém se rozhodně udělat Millésimé musí být opravdu výjimečný. Velmi komplexní vůně nabízející tóny včelího vosku, kandovaného citronu, zimolezu a hlohu následované vůní toastu a pomeranče. Živý útok přechází do krémové, elegantní chuti s tóny citronové kůry a zimolezu.


  • Na skladě
2 295 Kč
Kategorie: Laurent Perrier
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: 2015
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Laurent-Perrier dělá ročníková šampaňská málokdy. Rok, ve kterém se rozhodně udělat Millésimé musí být opravdu výjimečný.

 

Ročník

Rok 2015 se vyznačoval extrémními výkyvy počasí: mírná, deštivá zima ustoupila kontrastnímu jaru s obdobím mrazů, po němž následovala intenzivní vedra a bouřlivé léto. Chladné a suché září umožnilo hroznům dokonale dozrát. Především modré hrozny ukázaly pozoruhodnou zralost s výraznou ovocnou vůní a plným tělnatým dozvukem.

 

Hrozny

Odrůdy: 50 % Pinot Noir a 50 % Chardonnay

Chardonnay pochází z Grand Cru vinic v Côte de Blanc (Oger, Oiry, Chouilly a Cramant). Pinot Noir pochází z Grand Cru vinic v Montaigne de Reims (Verzenay, Aÿ, Tours-sur-Marne a Ambonnay) a jedné Premier Cru (Tauxières).


Chuť

Šampaňské zlaté barvy s velmi jemnými a vytrvalými bublinkami. Velmi komplexní vůně nabízející tóny včelího vosku, kandovaného citronu, zimolezu a hlohu následované vůní toastu a pomeranče. Živý útok přechází do krémové, elegantní chuti s tóny citronové kůry a zimolezu. Lahodně sametové, harmonické víno s jiskrou a dlouhou dochutí.

 

Párování k jídlu

Brut Millésimé 2015 se hodí ke carpacciu z mušlí svatého Jakuba s citrusovými plody, mořskému okounovi v bylinkové krustě nebo pečenému kuřeti s citrusovými plody a perníkem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

lp_logo

Základy ke vzniku šampaňského domu Laurent Perrier položil Monsieur Laurent, bednář z vesnice Chigny-les-Roses (Champagne). Pokračoval jeho syn, jenž se oženil s velmi ambiciozní, ale tvrdohlavou dámou jménem Mathilde Perrier. Historie dále praví, že právě ona byla tou hlavní silou a defakto skutečným zakladatelem veleúspěšného šampaňského domu L-P.