Krug Vintage 2002 (0,75l) v dárkové krabičce

Krug 2002 je  plný ovocnosti a svěžesti. Klima roku 2002 bylo velkorysé, trvale mírné a relativně suché. Vrcholem tohoto mimořádně vlídného roku bylo dlouhé léto s teplými dny a chladnými noci, které nabízelo ideální podmínky pro zrání hroznů.


  • Na skladě
11 595 Kč
Kategorie: Krug
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: 2002
Balení: Dárkové balení
Země původu: Francie
 

Krug 2002 je  plný ovocnosti a svěžesti. Klima roku 2002 bylo velkorysé, trvale mírné a relativně suché. Vrcholem tohoto mimořádně vlídného roku bylo dlouhé léto s teplými dny a chladnými noci, které nabízelo ideální podmínky pro zrání hroznů.

 

Krug 2002 je cuvée vín daného ročníku z různých viničních tratí, které se vyznačují nepopiratelnou hlubokou  a ovocným charakterem. Jde o vyvážený dialog mezi Pinotem Noir (40 %), Chardonnay (39 %) a Meunier (21 %).

 

V aromatice se odhaluje rozmanitý buket pomerančových květů s tóny lékořice a lehkým dotekem kakaa, či máslových čokoládových sušenek.

Na patře je Krug 2002 úžasný, vyvážený a jemný s výraznými svěžími tóny tropického a kandovaného ovoce. Postupně tyto tóny přechází z citrusových plodů až do k červenému bobulovému ovoci jako je například černý rybíz.

 

Krug 2002 se bude skvěle párovat k receptům z kachních prsou, z pečené máslové dýně a čatní z kumquatu či čočkovému kari okořeněného pomerančovou kůrou. Jako dezert jej doporučujeme k pomerančovému tiramisu nebo skořicové briošce s mrkví, zázvorem a citronovou pěnou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

krug_logo

Když Johann-Joseph Krug založil v roce 1843 firmu Krug na výrobu šampaňského, bylo jeho snem dát své jméno ničemu menšímu než výjimečnému šampaňskému.

Aby toho dosáhl, stanovil si několik pravidel, z nichž nejdůležitější bylo: nikdy nedělat kompromisy ohledně kvality.

O šest generací později by jistě schvaloval to, jak jeho potomci důsledně dodržují závazek dosahovat vynikající kvality. Krug je jedním z velice mála šampaňských, která produkují pouze prvotřídní směsi. Závazek pouze té nejvyšší kvality a jedinečné odborné znalosti Krug při výrobě šampaňského vysvětlují jeho celosvětové renomé.

Vína jsou vyráběna z pečlivě vybraných hroznů Chardonnay, Pinot noir, a Meunier. Krug je strážcem tradice oblasti Champagne, kde se vína stále fermentují v malých dubových soudcích, které jim dodávají výjimečnou jemnost.

Dalším charakteristickým znakem stylu Krug je, že vína jsou ponechána zrát nejméně 6 až 8 let, a tím vzniká odlišná komplexnost a schopnost graciézního zrání.

Rodinní příslušníci rodiny Krugových každoročně míchají různá vína, která o 6 až 8 let později budou mít vysokou kvalitu a styl jejich předků. Skutečně výjimečná léta jsou požehnané směsi výběrového vína.

Díky metodám, které zaručují výrobu a míchání pouze výjimečného šampaňského, díky vinici o rozloze 19 hektarů, díky kvalitě 56 hektarů vinic, z nichž firma kupuje cenné hrozny, a díky svým zásobám, které mají hodnotu 7leté produkce, není divu, že Krug je zárukou prvotřídních šampaňských.

Šampaňské Krug patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.