J.Charpentier Brut Réserve (1,5l) v dárkové krabičce

80 % Meunier a 20 % Pinot Noir. Vůně nabídne zprvu jemné tóny bílých květů, které se po chvíli promění v ovocnou vůni kdoule, citróny a kandované hrušky doplněné o čerstvé croissanty. Chuť je hladká, svěží a vyvážená. Cítit jsou čerstvé briošky, mandle, křída a hrušky s dotekem ananasu a manga.


  • Na skladě
1 650 Kč
Kategorie: J.Charpentier
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 1,5l
Ročník: Neročníkové
Balení: Dárkové balení
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 80 % Meunier a 20 % Pinot Noir

Hrozny pochází z vinic v Reuil, Binson-Orquigny, Châtillon sur Marne, Villers sous Châtillon, Le Breuil a Neuville sur Seine.

 

Zrání

Část hroznů zraje v dřevěných sudech. U vína probíhá malolaktická fermentace (jablečno-mléčné kvašení). Následně šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 9,5 g/l

 

MAGNUM

Zrání v Magnumu (láhev o objemu 1,5l) se považuje za tu nejlepší volbu. Tvar láhve je maličko jiný, než u standardní 0,75l. Jde především o poměr velikosti hrdla láhve k jejímu tělu, které je u magnumu větší. To umožňuje snížit okysličení vína a dá tak prostor pro optimální a komplexnější stárnutí. Jde tedy o šampaňské v jeho nejlepší formě.

 

CHUŤ

Zářivě žlutá barva s vytrvalými jemnými bublinkami. Vůně nabídne zprvu jemné tóny bílých květů, které se po chvíli promění v ovocnou vůni kdoule, citróny a kandované hrušky doplněné o čerstvé croissanty. Chuť je hladká, svěží a vyvážená. Cítit jsou čerstvé briošky, mandle, křída a hrušky s dotekem ananasu a manga. Závěr má smetanovou texturu.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Toto šampaňské vytváří vzrušující kombinaci s paštikou z foie gras s perníkem, sýrovými profiterolkami, pečeným lososem nebo halibutem či se sýry Comté a parmazán.

Ideální teplota podávání je mezi 8 a 10 °C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Značka J. Charpentier vzniká v roce 1974 ve vesnici Villers sous Chatillon, ale její začátky sahají až do roku 1874. Od té doby je vinařské know-how předáváno v rodině z generace na generaci.

"Milujeme matku přírodu. A proto volíme manuální práci a minimální zásahy; orba se stala součástí našeho každodenního života. Právě díky tomuto přístupu máme certifikaci HVE Level 3 (High Environmental Value)" říká Marie-Pierre Charpentier.

Vinice domu se nacházejí především ve Vallée de la Marne a Montagne de Reims. Rozprostírají se na mnoha crus, jako jsou Villers sous Chatillon, Avenay, Val d'Or, Binson-Orquigny, Reuil, Boursault, Chatillon sur Marne, Ludes, Mareuil le Port, Oeuilly, Chavot Courcourt, Reuil, Verneuil, Festigny, Neuville Seine... Přes tucet měst a přes šedesát parcel... což je spousta terroirů, které dávají krásné aromatické bohatství.