Henriot Brut Rosé (0,75l) v dárkové krabičce

60 % Pinot Noir,  30 % Chardonnay a 10 % Meunier. Aroma je svěží, elegantní, přesné a vybroušené. Krásná mineralita, typická pro Chardonnay, prostupuje tímto šampaňským, elegantně přerušovaná velmi jemnými ovocnými tóny bílého rybízu. Křídovost pak vystřídá až mohutná svěžest, která dává tomuto Rosé veškeré kouzlo.


  • Na skladě
1 595 Kč
Kategorie: Henriot
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Dárkové balení
Země původu: Francie
 

Hrozny

Odrůdy: 60 % Pinot Noir,  30 % Chardonnay a 10 % Meunier

20 až 40 % tvoří rezervní vína. 8 až 10 % Pinot Noir je v podobě tichého červeného vína z Aÿ.

 

Zrání

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: méně než 7 g/l

 

Chuť

Šampaňské lososové barvy s jiskřivými odlesky jemných bublinek. Aroma je svěží, elegantní, přesné a vybroušené. Krásná mineralita, typická pro Chardonnay, prostupuje tímto šampaňským, elegantně přerušovaná velmi jemnými ovocnými tóny bílého rybízu. Křídovost pak vystřídá až mohutná svěžest, která dává tomuto Rosé veškeré kouzlo.

 

Párování s jídlem

Toto růžové šampaňské se skvěle hodí k bílým rybám a rajčatům. Ale také k dezertům s červeným ovocem (třešňový koláč, jahodová bublanina, či jahody Wimbledon).

Šampaňské doporučujeme podávat o teplotě 9 - 12°C.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

henriot_logo

Champagne Henriot, jeden z posledních nezávislých a původní rodinou vlastněných domů v Champagne, si už v roce 1905 zvolil císař František Josef I. za svého dodavatele "dvorního Champagne". Henriotovi si pak zavázal k dodávkám zvláštním císařským patentem.

Rodina Henriot přišla do oblasti Champagne v roce 1640. Věnovala se obchodu s textilem a vínem a kousek po kousku získávala do svého majetku vinice. V roce 1808 pak byla založena značka Champagne Henriot, která je dodnes ve vlastnictví rodiny. Již od počátků výroby Champagne v domě Henriotových se kladl velký důraz na kvalitu vinic a preciznost vinifikace.

Vína Henriot vynikají především dokonalou harmonií, ušlechtilostí a jemnějším, ale brilantním perlením.