H. BLIN Brut Millésime 2016 (0,75l)

50 % Meunier a 50 % Chardonnay. Vůně je středně intenzivní ale bohatá, s tóny sadového ovoce, červených plodů, v pozadí s podtóny briošky, hrušek nebo kdoulí a medu. Chuť je plnější, komplexní, elegantní, a přitom velmi jemná, s tóny citrusů, červeného ovoce, květin. Delší, minerální závěr s pevnou kyselinou a živostí.


  • Na skladě
1 245 Kč
Kategorie: H. BLIN
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: 2016
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Ročník

Teplé a suché jaro znamenalo rychlý a zdravý začátek vegetační sezóny. Poupata i kvetení byly úspěšné a absence silných mrazů dávala pěstitelům důvod k optimismu. Červenec byl chladný a vlhký a teprve v srpnu bylo konečně sucho. Přestože velké množství dešťových srážek způsobilo problémy s plísněmi, chladivý vítr ji naštěstí udržel na uzdě. Příznivé září přineslo teplé a suché podmínky, které umožnily dozrát hroznům a zachránily sklizeň.

 

Hrozny

Odrůdy: 50 % Meunier a 50 % Chardonnay

 

Zrání

Zraje minimálně 7 let ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 7 g/l (Brut)

 

Chuť

Exkluzivní champagne z ročníku 2015 v zajímavé kompozici odrůd Meunier a Chardonnay představující strukturu a finesu. Víno slámově žluté barvy se střední viskozitou a jemným perlením. Vůně je středně intenzivní ale bohatá, s tóny sadového ovoce, červených plodů, v pozadí s podtóny briošky, hrušek nebo kdoulí a medu. Chuť je plnější, komplexní, elegantní, a přitom velmi jemná, s tóny citrusů, červeného ovoce, květin. Delší, minerální závěr s pevnou kyselinou a živostí.

 

Párování k jídlu

Vintage 2015 je skvělým aperitivem, ale skvěle se hodí třeba i ke grilovanému okounovi s fenyklem, telecímu brzlíku s houbami či sýrům jako je Comté či Gruyére. Velmi zajímavá kombinace je spojení se Schwarzwaldským dortem (neboli Black Forest či Schwarzwald Gâteau).

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Champagne H. BLIN se nachází ve Vincelles v údolí Marne a je známé svými cuvée se silnou identitou, vytvořenými tak, aby vyjadřovaly svůj jedinečný charakter. Základem těchto vín je tradiční odrůda Meunier. Vždyť Vincelles, půvabná stará vesnice na turistické stezce údolím Marny, je domovem právě této odrůdy (samotný název vesničky Vincelles odkazuje na zdejší vinařské dědictví: "Vini cella" je latinský výraz pro vinný sklep).

Na 110 hektarech vinic vysázených v okolí Vincelles převažuje Meunier (70 %), ale pěstují také Chardonnay (16 %) a Pinot Noir (14 %). Dlouhodobě se věnují udržitelnému hospodaření s důrazem na ochranu životního prostředí (70 % pozemků nese označení udržitelného hospodaření VDC), což v roce 2013 vedlo k získání certifikace BIO pro několik hektarů.

Henry BLIN, stejně jako většina výrobců ve Vincelles, pochází z dlouhé linie vinařů sahající až do 17. století. Byl to však Henri BLIN, který v roce 1947 sjednotil 29 vinařů z Vincelles a založil Champagne H.BLIN (písmeno H znamená Henri).