H. BLIN Blanc de Noirs Extra Brut (0,75l)

100% Meunier s výrazným stylem. Vůně je intenzivnější, s tóny bílých květů, červeného ovoce, v pozadí s nádechem briošky nebo másla. Chuť je bohatá, strukturovaná a živá, připomínající sadové ovoce, červený rybíz nebo pražené oříšky. Delší, živý a krásně suchý závěr.


  • Na skladě
995 Kč
Kategorie: H. BLIN
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Noirs
Obsah cukru: Extra Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Hrozny

Odrůdy: 100 % Meunier (neboli Blanc de Noirs)

 

Zrání

Zraje minimálně 2 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 4 g/l (Extra Brut)

 

Chuť

Šampaňské od H. Blin ze 100% odrůdy Meunier s výrazným stylem. Víno světle zlaté barvy se střední viskozitou a jemným perlením. Vůně je intenzivnější, s tóny bílých květů, červeného ovoce, v pozadí s nádechem briošky nebo másla. Chuť je bohatá, strukturovaná a živá, připomínající sadové ovoce, červený rybíz nebo pražené oříšky. Delší, živý a krásně suchý závěr.

 

Párování k jídlu

Tento Blanc de Noirs je skvělým aperitivem, ale skvěle se hodí třeba i ke grilovanému mořskému vlkovi, kuřecímu prsu ve smetanové omáčce či tvarohovému koláči.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Champagne H. BLIN se nachází ve Vincelles v údolí Marne a je známé svými cuvée se silnou identitou, vytvořenými tak, aby vyjadřovaly svůj jedinečný charakter. Základem těchto vín je tradiční odrůda Meunier. Vždyť Vincelles, půvabná stará vesnice na turistické stezce údolím Marny, je domovem právě této odrůdy (samotný název vesničky Vincelles odkazuje na zdejší vinařské dědictví: "Vini cella" je latinský výraz pro vinný sklep).

Na 110 hektarech vinic vysázených v okolí Vincelles převažuje Meunier (70 %), ale pěstují také Chardonnay (16 %) a Pinot Noir (14 %). Dlouhodobě se věnují udržitelnému hospodaření s důrazem na ochranu životního prostředí (70 % pozemků nese označení udržitelného hospodaření VDC), což v roce 2013 vedlo k získání certifikace BIO pro několik hektarů.

Henry BLIN, stejně jako většina výrobců ve Vincelles, pochází z dlouhé linie vinařů sahající až do 17. století. Byl to však Henri BLIN, který v roce 1947 sjednotil 29 vinařů z Vincelles a založil Champagne H.BLIN (písmeno H znamená Henri).