Novinka

G.H. Martel & Co Cuvée Blanc de Blanc (0,75l)

100 % Chardonnay. Jasné a průzračné Blanc de Blancs má intenzivní vůni bílých peckovin a kandovaných citrusů doplněných o jemné tóny křídy. Chuť je šťavnatá, lehká s notami vanilky a kandovaného citronu. Závěr je pod taktovkou jemné slanosti, minerality a lehké pikantnosti.


  • Na skladě
990 Kč
Kategorie: G.H. Martel & Co
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 100 % Chardonnay (neboli Blanc de Blancs)

 

ZRÁNÍ

Tradiční metoda druhotného kvašení v lahvi - šampaňské zraje 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 10 g/l

 

CHUŤ

Jasné a průzračné Blanc de Blancs má intenzivní vůni bílých peckovin a kandovaných citrusů doplněných o jemné tóny křídy. Chuť je šťavnatá, lehká s notami vanilky a kandovaného citronu. Závěr je pod taktovkou jemné slanosti, minerality a lehké pikantnosti.

 

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Tento Brut bude perfektní jako aperitiv, ale také se skvěle hodí k bílým rybám pečeným en papillote nebo v soli.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Příběh začíná Gustavem Heinrichem Martelem, pěstitelem v Avenay-Val-d'Or, který založil stejnojmennou firmu v roce 1869. Na počátku dvacátých let jej prodal rodině Tabourin.

V tomto okamžiku se do dějin domu zapíše další osud. Henry-Léopold Tabourin se tehdy stal mecenášem Auguste Devaux, který ho povzbudil ke studiu enologie Champagne. Když Auguste v roce 1894 zemřel, Henry-Léopold založil šampaňské Veuve A. Devaux, které mělo v La Belle Époque velký úspěch. Ve věku plnoletosti dětí Veuve Devaux opustil dům, aby se nakonec se svým synem věnoval rozvoji značky G.H. Martel & Cie.

Konečně, cesta třetího muže změní osud domu G. H. Martel. Ernest Rapeneau v roce 1901 založil svůj dům nesoucí jeho jméno. A v roce 1979 získal dům G.H. Martel.

Po padesáti letech činnosti odešel Ernest Rapeneau definitivně do důchodu. Podnikání a vedení své společnostipřenechal dvěma svým synům, Françoisovi a Bernardovi. Poté nastupuje třetí a čtvrtá generace s dalšími syny: Jean-Rémy, Vincent, Paul-Alexandre a Charles Henry.

Hodnoty jsou dnes podobné: rodina a tradice. Muži v čele rodu usilují o zachování tohoto rodinného pokladu a jeho předávání dál. Šampaňské G.H. Martel & Co produkuje více než 2 miliony lahví.