G. Tribaut Millésime 2012 Blanc de Blancs Premier Cru (0,75l)

100 % Chardonnay. Ovocné vůni jasně dominují kandované broskve a čersvé pomeranče. Chuť je vyvážená - vyzrálá, ale svěží. Vévodí jí tóny pomerančové a citrónové kůry, exotického ovoce, toastu a příjemná mineralita. Dlouhá dochuť je protkaná jemnými tóny máslových sušenek.


  • Na skladě
1 445 Kč
Kategorie: G. Tribaut
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: 2012
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Ročník

Ročník 2012 byl pro šampaňské vynikající, přestože vegetační období přineslo tolik zvratů, že to většinu pěstitelů znervóznilo. Relativně teplá zima přešla do extrémně vlhkého jara a mrazy i obzvlášť silné krupobití zničily část úrody. Neuvěřitelné podmínky v srpnu však daly vinobraní nový směr. Tento měsíc přinesl stálá vedra, kdy teploty někdy stoupaly tak vysoko, že se réva začala přehřívat. Slunečné září však umožnilo hroznům dokončit proces zrání. Modré odrůdy jako Pinot Noir a Meunier mohly plně dozrát a Chardonnay bylo bohaté a zakulacené, přičemž si zachovalo potřebnou kyselost.

 

HROZNY

Odrůdy: 100 % Chardonnay (neboli Blanc de Blancs)

Všechny hrozny pochází z vinic Premier Cru v Hautvillers.

 

ZRÁNÍ

Tradiční metoda druhotného kvašení v lahvi - šampaňské zraje ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 7 g/l

 

CHUŤ

Sytá žlutá barva s pravidelnými řetízky jemných bublinek. Ovocné vůni jasně dominují kandované broskve a čersvé pomeranče. Chuť je vyvážená - vyzrálá, ale svěží. Vévodí jí tóny pomerančové a citrónové kůry, exotického ovoce, toastu a příjemná mineralita. Dlouhá dochuť je protkaná jemnými tóny máslových sušenek.

 

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Toto ročníkové šampaňské se skvěle hodí jako aperitiv, ale i k pokrmům jako jsou grilované krevety nebo mušle svatého Jakuba restované na másle. Vyzkoušet můžete i jahody se smetanou či parmezánové čipsy jako snack.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

gtribaut_logo

Rodinné vinařství, sídlící v Hautvillers, obhospodařuje 12 hektarů vinic kategorie Premier Cru.