Egly Ouriet 1er Cru Extra Brut Vignes de Vrigny (0,75l)

100 % Meunier. Meunier vínu dodává neuvěřitelnou pružnost a mladistvý temperament, a přesně takové je Vignes de Vrigny neboli víno z Vrigny. Svěží aroma kandovaného ovoce, broskví a manga přechází do dobře strukturované pikantní chuti plné mladých hrušek, koření a květin s jemnou kouřovostí  a tóny medu v závěru.


  • Na skladě
2 325 Kč
Kategorie: Egly Ouriet
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Noirs
Obsah cukru: Extra Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Hrozny

Odrůdy: 100 % Meunier (neboli Blanc de Blancs)

Egly Ouriet Brut "Vignes de Vrigny" pochází z hroznů dvouhektarové vinice ve vesnici Vrigny, osázené jedinou odrůdou Meunier. Možná by někdo mohl namítnout, že Meunier je skvělá odrůda do kupáží a pracovat s ní jako s jedinou nebude dobrý nápad. Ovšem Francis Egly to s Meunierem umí výtečně.

 

Zrání

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

 

Chuť

Zlatavá barva s jemnými řetízky bublinek, které vytváří pravidelné kroužky na hladině. Meunier vínu dodává neuvěřitelnou pružnost a mladistvý temperament, a přesně takové je Vignes de Vrigny neboli víno z Vrigny. Svěží aroma kandovaného ovoce, broskví a manga přechází do dobře strukturované pikantní chuti plné mladých hrušek, koření a květin s jemnou kouřovostí a tóny medu v závěru.

 

Párování k jídlu

Tento Brut si můžete vychutnat samotný jako aperitiv nebo v kombinaci s opečeným kachním prsem, či vepřovými klobáskami. Krásně se snoubí i s houbami, takže jídla jako je pečené kuřecí stehno s houbovou omáčkou, hříbkové rizoto či houbový kuba jsou skvělou volbou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

eglyouriet_logo

Tento kultovní šampaňský dům v současné době řídí nadaný vinař Francis Egly se svým otcem Michelem, který zdědil vinice od svého otce Charlese. Doména disponuje přibližně osmi hektary vinohradů, kdy všechny leží na území se statusem Grand Cru, převážně v Ambonnay (kde Francois a Michel vlastní 7,2 ha), ale také ve Verzenay (dalších 1,2 ha) a v Bouzy (maličká parcela).

Vinohrady, jejichž stáří se pohybuje mezi 30 a 50 lety, jsou osázeny ze 75 % odrůdou Pinot Noir, zbylých 25 % tvoří hlavně Chardonnay a stará výsadba Meunier ve Vrigny.

Vína fermentují v dřevěných sudech, nejsou čiřena nebo filtrována před lahvováním pro druhotnou fermentaci a velmi se šetří se sírou. Vína jsou obvykle tři až čtyři roky na kvasnicích, ale někdy i déle (sedm let v případě ročníku 1996). Jsou minimálně dozážována a informace o délce zrání a odstřelení z kvasnic jsou vždy na zadní etikety láhve.