Duménil Prestige Vieilles Vignes Premier Cru Brut Jéroboam (3l)

80% Chardonnay a 20% Pinot Noir. Ve vůni se objevují tóny grepu, jahod, manga, ale i lískového ořechu s kouřovým aroma v závěru. V chuti Vás osloví exotické aroma s ananasem. Příjemně strukturované champagne s brioškovou dochutí.

  • 5 999 Kč 599 Kč –9 %
  • Na skladě
5 400 Kč
Kategorie: Duménil
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 3l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Hrozny

Odrůdy: 80 % Chardonnay a 20 % Pinot Noir

Všechny hrozny pochází z vinic s označením Premier Cru.

 

Zrání

Šampaňské zraje minimálně 5 let ve sklepě na kvasinkách. Po degorzáži odpočívá ještě dalších 6 měsíců.

 

Chuť

Víno světle zlaté, křišťálově čisté barvy s jemným perlením. Ve vůni se objevují tóny grepu, jahod, manga, ale i lískového ořechu s kouřovým aroma v závěru. V chuti Vás osloví exotické aroma s ananasem. Příjemně strukturované champagne s brioškovou dochutí.

 

Párování s jídlem

Tento Brut lze vychutnat samotný jako aperitiv, ale hodí se i třeba ke krevetám s avokádem či tataráčku z tuňáka.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

dumenil_logo

Místní archivy dokládají první zmínky o existenci rodiny Duménil již za vlády Ludvíka XIV. Od této doby se datují počátky dlouhé historie, kdy rodina Duménil započala obdělávat půdu a  současně i vinice v oblasti Champagne. Společnost byla založena v roce 1874 panem Elie a Cécile Duménil v malebné vesničce Chigny-les-Roses v srdci Montagne de Reims. Dnes řídí podnik vnučka zakladatelů Frédérique Poret-Rebeyrolle spolu se svým manželem s panem Hugh Poret. Oba z rodin vinařů tak navazují na autentičnost místního terroir a propojují tradici s moderními přístupy, které byly vždy silným vodítkem pro rodinu Duménil. Vinařský dům se nachází 15 km jižně od Reméše, kde vlastní rodina 8 ha vlastních vinic. Všechny vinice klasifikovány jako Premier Cru jsou rozděleny na 45 parcel kolem 3 vesniček Chigny-les-Roses, Ludes a Rilly-la-Montagne (Premier Cru terroir). V tomto úžasném a privilegovaném mikroregionu dozrávají na jílovo-křídovém podloží tři tradiční odrůdy pro výrobu champagne: Chardonnay, Pinot Noir a Meunier. Rozmanitost Assemblages (mísení vína) tak umožňuje vytvořit unikátní vína jako „Blanc de Blanc“ (pouze ze chardonnay) nebo „Blanc de Noir“ (pouze z modrých hroznů). V nabídce také naleznete Rosé, nebo ročníkové Champagne Millésimes. Duménil je členem prestižního klubu „Tresors“, kde platí mimořádně přísná pravidla z hlediska kvality a filosofie.