Drappier Carte d’Or Brut Magnum (1,5l) v dřevěné krabici

75 % Pinot Noir, 15 % Chardonnay a 10 % Meunier. Vůni dominuje aroma bílých broskví a kdoule s pikantními dozvuky. Chuť je svěží, šťavnatá a krémová s tóny jablek, pražených mandlí, rybízu, čerstvých toastů a kyselinkou v pozadí. Závěr je kulatý a krémový.


  • Na skladě
2 680 Kč
Kategorie: Drappier
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 1,5l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 75 % Pinot Noir, 15 % Chardonnay a 10 % Meunier

Obsahuje zhruba 40 % rezervních vín.

 

ZRÁNÍ

První kvašení asi 5 % hroznů probíhá v dubových sudech. Následně šampaňské zraje minimálně 2 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 7 g/l
Dosážní likér zraje okolo 20 let, což umožňuje nižší dosáž.

 

Magnum

Zrání v Magnumu (láhev o objemu 1,5l) se považuje za tu nejlepší volbu. Tvar láhve je maličko jiný, než u standardní 0,75l. Jde především o poměr velikosti hrdla láhve k jejímu tělu, které je u magnumu větší. To umožňuje snížit okysličení vína a dá tak prostor pro optimální a komplexnější stárnutí. Jde tedy o šampaňské v jeho nejlepší formě.

 

CHUŤ

Žluto-zlatá barva s jemnými řetízky vytrvalých bublinek. Vůni dominuje aroma bílých broskví a kdoule s pikantními dozvuky. Chuť je svěží, šťavnatá a krémová s tóny jablek, pražených mandlí, rybízu, čerstvých toastů a kyselinkou v pozadí. Závěr je kulatý a krémový.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Toto šampaňské je perfektní jako aperitiv nebo v kombinaci se syrovými rybami (sushi, sashimi, tatarák z tuňáka) či měkkými sýry jako je Chaource či Brie.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

drappier_logo

Ve 12. století okupovali dnešní sídlo Drappier cisterciánští mniši z Clairvaux, a sám sv. Bernard se podílel na vybudování nádherně klenutých sklepů, které slouží dodnes. Důležitým milníkem se stal rok 1808, kdy se Loius Drappier usadil ve vesničce Urville (Cote des Bars) a začal kultivovat a rozvíjet místní vinice, které mají k dnešnímu dni rozlohu 40 ha - neobsahují však 17 ha, které jsou smluvně zajištěny v Montagne de Reims a v Côte des Blancs. Roku 1870 byly vyhloubeny další ohromné sklepy do křídovitého podloží v Remeši, kde dnes zraje nejlepší cuvée domu.

Od počátku 21. století vedou společně společnost André a jeho syn Michel jako 8. vinařská generace s vidinou, že v započaté historii bude v budoucnu pokračovat jeden ze tří malých Drappiérů.

Zvláštností a ojedinělostí je produkce lahví s velkým objemem až do velikosti Melchizedec (30 litrů). Jako jeden z mála domů nechává Drappier víno kvasit v samotných velkých lahvích.

Neméně zajímavé je Cuvée Charles de Gaulle, které je původně připravované na počest této osoby, která si šampaňská Drappier velmi oblíbila. De Gaulle je prý nechával servírovat i při oficiálních příležitostech v Elysejském paláci, byť dle protokolu se mělo podávat víno jiné.