Cristian Senez CS73 Millésime 2002 Brut (0,75l) v dárkové krabičce

Vyrobeno z 75% Pinot Noir a 25% Chardonnay. Výjimečný rok, přísný výběr nejlepších hroznů z nejstaršího pozemku domu Cristian Senez a stárnutí více než 18 let ve sklepě na kvasinkách.


  • Na skladě
2 190 Kč
Kategorie: Cristian Senez
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: 2002
Balení: Dárkové balení
Země původu: Francie
 

Ročník

Rok 2002 byl pro šampaňské vynikající. Zima byla chladná a mrazivá a pomalu se blížila k pozdnímu jaru. Když však jaro přišlo, bylo ideální a umožnilo úspěšné kvetení révy. Teplé léto přineslo suché a slunečné dny, které umožnily hroznům dozrát, aniž by je spálily. Výsledná vína jsou krásně vyvážená a opulentní.

 

Hrozny

Odrůdy: 75 % Pinot Noir a 25 % Chardonnay

Hrozny pochází z vinic starých přes 40 let.

 

Zrání

U vína neprobíhá malo-laktická fermentace (jablečno-mléčné kvašení). Cristian Senez CS73 Millésime 2002 zrál ve sklepě na kalech po dobu neuvěřitelných 18 let.

 

Chuť

Šampaňské vás přivítá medovou barvou se zlatými odlesky. Podmaní si vás vůní po sušených plodech, jako jsou meruňky, fíky, ale také po lískových oříšcích a mandlích. V závěru ucítíte noty pomerančového květu a jasmínu. Chuť je kulatá s příchutí vanilky, karamelu a praženého lískového ořechu. Jedná se opravdu o ročník bezkonkurenční chuti s dlouhým elegantním závěrem.

 

Párování k jídlu

Toto unikátní šampaňské krásně doprovodí křepelku se smrži, andouillette se sýrem Chaource, sýrový talíř (Comté, Roquefort, Beaufort...) či kachní foie gras.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

senez-logo

Tento šampaňský dům se nachází na symbolické šampaňské vinici Côte des Bar, která vyniká kvalitou svých odrůd Pinot Noir a vzácností Pinot Blanc.

La Côte des Bar je v jižní části oblasti Appellation d'Origine mezi Bar-sur-Seine a Bar-sur-Aube. Tato proslulá vinice zajišťuje čtvrtinu dosavadní produkce Champagne. 

Vinařství vyznává politiku úcty k přírodě, a právě proto se již více než 30 let věnují udržitelnému pěstování révy vinné.

Všechny vinice jsou obdělávány s velkým respektem. Jsou držiteli certifikátu HVE. Pokud jde o výrobu, od roku 2016 zavedli chartu HACCP. Tato charta je zárukou kvality, sledovatelnosti a důkazem záruky.