Charles Heidsieck Blanc de Blancs (0,75l)

100 % Chardonnay. Vůně odhaluje aroma vyzrálého Chardonnay - bílou broskev, kandované citrusy s tóny limetky, zimolezu a čerstvých lískových oříšků, které ustupují jemným tónům mandarinky a citronu. Chuť je svěží, napjatá, čistá a přímá, ale není agresivní. 

100% Chardonnay. Chuť je svěží, napjatá, čistá a přímá, ale není agresivní. Naopak se jedná o elegantní Blanc de Blancs s vyzrálými máslovými tóny a krémovou texturou.


  • Na skladě
1 995 Kč
Kategorie: Charles Heidsieck
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Při nákupu holé láhve Charles Heidsieck Blanc de Blancs dostanete dárkový set - tedy láhev v dárkové krabičce se dvěma originálními skleničkami.

 

Hrozny

Odrůdy: 100 % Chardonnay (neboli Blanc de Blancs)

Hrozny pochází celkem z 10 různých cru.

Rezervní vína tvoří až 25 % směsi.

 

Zrání

Tradiční metoda druhotného kvašení v lahvi - šampaňské zraje 3 - 4 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 10 g/l

 

Chuť

Toto šampaňské má světlou, zlatou barvu s typickými zelenkavými odlesky. Vůně odhaluje aroma vyzrálého Chardonnay - bílou broskev, kandované citrusy s tóny limetky, zimolezu a čerstvých lískových oříšků, které ustupují jemným tónům mandarinky a citronu. Chuť je svěží, napjatá, čistá a přímá, ale není agresivní. Naopak se jedná o elegantní Blanc de Blancs s vyzrálými máslovými tóny a krémovou texturou. Harmonický závěr nabízí překvapivou mineralitu a lehkou slanost.

 

Párování k jídlu

Skvělé jako aperitiv, velmi krásně doprovodí čerstvé ústřice, humra, ryby dušené na bylinkách, kuřecí prso s citrónovou omáčkou, ale také těstoviny s pestem a bazalkou. Jako snack můžete vyzkoušet parmezán či sýrové profiterolky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

chh_logo