Billecart-Salmon Vintage 2009 Extra Brut Magnum (1,5l)

Perfektní harmonické prolnutí síly "Grands Crus Pinot Noir" s elegancí a mineralitou Chardonnay. Zlatavý odstín, podtržen bohatým a energickým šuměním. V aromatu vyniká intenzita zralého ovoce s elegantním a harmonickým charakterem (ovocný sad, citrusy). Dál pokračují tóny gurmánského pečiva (máslová chuť, teplé Madeleinky). Krásná definice s kontrolovaným aromatickým výraz, který je vybaven osvěžující a rafinovanou složitostí. 


  • Na skladě
4 895 Kč
Kategorie: Billecart-Salmon
Velikost lahve: 1,5l
Obsah cukru: Extra Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2009
 

Perfektní harmonické prolnutí síly "Grands Crus Pinot Noir" s elegancí a mineralitou Chardonnay. Zlatavý odstín, podtržen bohatým a energickým šuměním. V aromatu vyniká intenzita zralého ovoce s elegantním a harmonickým charakterem (ovocný sad, citrusy). Dál pokračují tóny gurmánského pečiva (máslová chuť, teplé Madeleinky). Krásná definice s kontrolovaným aromatickým výraz, který je vybaven osvěžující a rafinovanou složitostí. Bohatství chutí a potěšení (bílé peckoviny, čerstvé kdoule) je zesíleno dokonalou vinifikací a pomalu stoupající smetanovou pěnou. Víno nabízí tělo, sílu i hloubku. 
Doporučujeme párovat rybami a korýši, tou nejlepší šunkou či rizotem.
Podávejte při 11-12 ° C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

bs_logo

Nicolas-François Billecart založil tuto rodinnou firmu již v roce 1818. Název vznikl kombinací jeho jména a dívčího jména jeho manželky Elisabeth Salmon.

Špičková kvalita byla mottem rodiny Billecart-Salmon z Mareuil-sur-Ay již od samotného počátku. Dokladem toho je i velmi ranný zájem ze strany tehdy začínajících obchodníků s vínem ve Spojených Státech Amerických, ze strany ruské aristokracie, a později v druhé polovině devatenáctého století i mnoha prestižních evropských dvorů. Od založení se vedení a tradice podniku dědí z otce na syna.

Stávající management je sedmou generací rodu a zaručuje pokračování tradic jeho předků.V roce 1992 převzal správu François Rolland-Billecart od otce Jeana Rollanda-Billecarta a řídí podnik dodnes. Billecart-Salmon je jedním z mála domů v Champagne, které dodnes řídí rod jeho zakladatelů. Je to zárukou přetrvávající kvality a autenticity jejich šampaňských vín, která jsou ceněna mnoha aristokraty a rovněž prestižními restauracemi po celém světě. Billecart-Salmon nakupuje hrozny z 35 Crus Champagne od svých stálých dodavatelů, z nichž mnozí dodávají domu hrozny již přes 200 let. Chardonnay a Pinot Noir pochází výhradně z vinic Premiers a Grands Crus.