Billecart-Salmon Le Clos Saint-Hilaire Blanc de Noirs 2006 (0,75l) v dárkové krabičce

Toto jedinečné Blanc de Noirs nese jméno patrona Mareuil-sur-Aÿ,Le Clos Saint-Hilaire. Tato jednohektarová vinice dodržuje přísné standardy: jedná se o jedinou, uzavřenou vinici s kompletním zařízením na výrobu vína přímo na místě. 


  • Na skladě
12 990 Kč
Kategorie: Billecart-Salmon
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Noirs
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: 2006
Balení: Dárkové balení
Země původu: Francie
 

Toto jedinečné Blanc de Noirs nese jméno patrona Mareuil-sur-Aÿ,Le Clos Saint-Hilaire. Tato jednohektarová vinice dodržuje přísné standardy: jedná se o jedinou, uzavřenou vinici s kompletním zařízením na výrobu vína přímo na místě. 

 

ROČNÍK

Ročník 2006 byl považován za horký a nepředvídatelný v oblasti Champagne, s teplotami pravidelně dosahujícími 30°C. Ale zároveň vydatně pršelo. Během sklizně svítilo slunce a hrozny vyvinuly jemnou rovnováhu, podobnou jako v roce 2002 a 1989. Ročník 2006 je štědrý a plný.

 

Hrozny

Odrůdy: 100 % Pinot Noir

Pinot Noir bylo na dané vinici vysázeno už roku 1964.

 

Zrání

100 % vinifikováno v sudech

Zrání na kalech: 14let

 

Chuť

V barvě se odráží velmi slunečný rok s rannou sklizní. Zlatožluté barva je podtržena jemným vytrvalým perlením. Po přívonění můžeme cítit ušlechtilou vůni kandovaných citrusů, tabáku a lískového oříšku. Po mírném provzdušnění se v šampaňském rozvine medová vůně s tóny orientálního koření. Bohaté chuti podtržené stárnutím v sudech dominuje žluté ovoce (hruška William a kdoule) a chuť panettonu. Přidávají se tóny pečeného ananasu a pohanky. Vše je zakončeno příjemnou mineralitou a jemnou slaností.

 

Toto micro-cuvée doporučujeme podávat o teplotě 12-14°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

bs_logo

Nicolas-François Billecart založil tuto rodinnou firmu již v roce 1818. Název vznikl kombinací jeho jména a dívčího jména jeho manželky Elisabeth Salmon.

Špičková kvalita byla mottem rodiny Billecart-Salmon z Mareuil-sur-Ay již od samotného počátku. Dokladem toho je i velmi ranný zájem ze strany tehdy začínajících obchodníků s vínem ve Spojených Státech Amerických, ze strany ruské aristokracie, a později v druhé polovině devatenáctého století i mnoha prestižních evropských dvorů. Od založení se vedení a tradice podniku dědí z otce na syna.

Stávající management je sedmou generací rodu a zaručuje pokračování tradic jeho předků.V roce 1992 převzal správu François Rolland-Billecart od otce Jeana Rollanda-Billecarta a řídí podnik dodnes. Billecart-Salmon je jedním z mála domů v Champagne, které dodnes řídí rod jeho zakladatelů. Je to zárukou přetrvávající kvality a autenticity jejich šampaňských vín, která jsou ceněna mnoha aristokraty a rovněž prestižními restauracemi po celém světě. Billecart-Salmon nakupuje hrozny z 35 Crus Champagne od svých stálých dodavatelů, z nichž mnozí dodávají domu hrozny již přes 200 let. Chardonnay a Pinot Noir pochází výhradně z vinic Premiers a Grands Crus.