Billecart-Salmon Brut Réserve (0,75l)

Toto cuvée reprezentuje 70% produkce domu Billecart Salmon.Chuť je dlouhotrvající a je korunována svěžím závěrem na patře. Rozvinutí bohatého buketu je výsledkem procesu zrání v tradičních sklepích domu Billecart-Salmon. 


  • Na skladě
1 295 Kč
Kategorie: Billecart-Salmon
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Tento brut reprezentuje 70 % produkce domu Billecart Salmon.

 

Hrozny

Odrůdy: Meunier 40 %, Pinot Noir 30 % a Chardonnay 30 %.

Z toho 50 % až 60 % tvoří rezervní vína. 

Dosáž: 8 g/l. 

 

Zrání

Víno zraje minimálně dva a půl roku ve sklepích na kvasinkách.

 

Chuť

Vyznačuje se velmi jemným a dlouho trvajícím perlením. Má vyzrálou svěží vůni, které dominuje aroma zralé hrušky podbarvené vůní suché trávy. Chuť je dlouhotrvající a je korunována svěžím závěrem na patře. Rozvinutí bohatého buketu je výsledkem procesu zrání v tradičních sklepích domu Billecart-Salmon. 

 

Párování k jídlu

Harmonické a výborně vyvážené šampaňské Brut Réserve je možno vychutnávat při různých příležitostech. Skvěle se bude hodit k sušeným šunkám a sýrovému prkénku, ústřicím, grilovaným krevetám či pečenému kuřeti.

Ideální teplota pro podávání je mezi 8 a 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

bs_logo

Nicolas-François Billecart založil tuto rodinnou firmu již v roce 1818. Název vznikl kombinací jeho jména a dívčího jména jeho manželky Elisabeth Salmon.

Špičková kvalita byla mottem rodiny Billecart-Salmon z Mareuil-sur-Ay již od samotného počátku. Dokladem toho je i velmi ranný zájem ze strany tehdy začínajících obchodníků s vínem ve Spojených Státech Amerických, ze strany ruské aristokracie, a později v druhé polovině devatenáctého století i mnoha prestižních evropských dvorů. Od založení se vedení a tradice podniku dědí z otce na syna.

Stávající management je sedmou generací rodu a zaručuje pokračování tradic jeho předků.V roce 1992 převzal správu François Rolland-Billecart od otce Jeana Rollanda-Billecarta a řídí podnik dodnes. Billecart-Salmon je jedním z mála domů v Champagne, které dodnes řídí rod jeho zakladatelů. Je to zárukou přetrvávající kvality a autenticity jejich šampaňských vín, která jsou ceněna mnoha aristokraty a rovněž prestižními restauracemi po celém světě. Billecart-Salmon nakupuje hrozny z 35 Crus Champagne od svých stálých dodavatelů, z nichž mnozí dodávají domu hrozny již přes 200 let. Chardonnay a Pinot Noir pochází výhradně z vinic Premiers a Grands Crus.