Armand De Brignac Brut Gold (0,75l)

  • 1 z 3

Armand de Brignac je malosériově vyráběné významné cuvée, které získává od kritiků pozoruhodné mezinárodní uznání. Brut Gold je ikonické, úplně první cuvée uvedené značkou Armand de Brignac. Kupáž tohoto šampaňského vína tvoří trojice ročníků z let 2009, 2010 a 2012 z nejuznávanějších viničních oblastí v regionu. Výsledkem je prestižní cuvée s vibrujícím živelným charakterem čerstvého červeného ovoce a s komplexními vrstvami.


  • Na skladě
7 990 Kč
Kategorie: Armand De Brignac
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Hrozny

Brut Gold je ikonické, úplně první cuvée uvedené značkou Armand de Brignac. Kupáž tohoto šampaňského vína tvoří trojice ročníků z let 2009, 2010 a 2012 z nejuznávanějších viničních oblastí v regionu jako jsou Avize, Verzenay, Bouzy, Mailly, Chouilly, Chigny-les-Roses, Ludes, Rilly la Montagne. Výsledkem je prestižní cuvée s vibrujícím živelným charakterem čerstvého červeného ovoce a s komplexními vrstvami. 

40 % Pinot Noir, 40 % Chardonnay a 20 % Pinot Meunier.
Dosáž: 9 g/l

 

Chuť

Plný živých a opojných červených plodů, citrusů a briošky. Jedná se o vrstevnaté a složité prestižní cuvée s ikonickým vzhledem. Broskve, meruňky a červené bobule, krystalizované citrusy, květ pomerančového stromu a naznačení briošek. Bohaté na třešně, exotické ovoce a špetku citronu, vanilky a medu. Textura na jazyku je jemná a krémová, s náznakem opečenosti.

 

Láhev

Stvořené s filozofií nepřipouštějící žádné kompromisy, šampaňské víno Armand de Brignac ztělesňuje kvalitu a mistrovsky zvládnuté řemeslo. Každá lahev je metalizovaná a ručně dokončená aplikací cínového štítku a leštěním. Lahve jsou tak naprosto unikátní a neexistují dvě stejné.

Armand de Brignac představuje novou definici luxusu, razí si svou vlastní cestu a přetváří tak pojetí prestižního šampaňského vína.

 

Párování k jídlu

Ideálně se podává jako aperitiv ke křepelce nebo k sladkovodní rybě.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Značku Armand de Brignac vytvořil americký rapper Jay-Z a vžila se pro něj přezdívka Ace of Spades (pikové eso), díky symbolu na láhvi. Šampaňské produkuje dům Cattier, jehož historie sahá do roku  1625, kdy rodina Cattierů zasadila své první vinice v Montagne de Reims. Takže o kvalitu nouze opravdu není. Šampaňské stvořené s filozofií, která nepřipouští žádné kompromisy.

Šampaňské Armand de Brignac nyní patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím.

Využití pouze prvního lisu přispívá k dosažení živého ovocného charakteru, zatímco trojice použitých ročníků vytváří symfonii chutí a komplexních vrstev.

Dosážní likér obsahuje nejlepší základní víno ze sklizně, zrající jeden rok v novém francouzském dubu. Tento vinařský zásah dodává hotovému cuvée jemnou komplexnost a vnáší do něj tóny pečeného těsta, vanilky a toastové chuti.

Každá lahev je metalizovaná a ručně dokončená aplikací cínového štítku a leštěním. Lahve jsou tak naprosto unikátní a neexistují dvě stejné.