André Clouet Grande Réserve Brut (0,75l)

  • 1 z 2

100 % Pinot Noir z Grand Cru v Bouzy. Aroma nese stopy tropického ovoce, čerstvého máslového pečiva, zelených a červených jablek i citrusové kůry. Silné, svěží a velmi krémové šampaňské s jemnou kyselinkou a velmi intenzivní, výraznou chutí. Fantasticky krémový jablečný nádech, oříšky a hruška v dochuti.


  • Na skladě
1 080 Kč
Kategorie: André Clouet
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Noirs
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 100 % Pinot Noir (neboli Blanc de Noirs)

Hrozny pochází z Grand Cru v Bouzy.

Směs obsahuje cca 30 % rezervních vín o stáří 2 až 5 let.

 

ZRÁNÍ

První kvašení 5 % hroznů probíhá v dubových sudech z Burgundska. Následně šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 6 - 8 g/l

 

CHUŤ

Třpytivá zlatá barva je protkaná jemnými bublinkami. Aroma nese stopy tropického ovoce, čerstvého máslového pečiva, zelených a červených jablek i citrusové kůry. Silné, svěží a velmi krémové šampaňské s jemnou kyselinkou a velmi intenzivní, výraznou chutí. Fantasticky krémový jablečný nádech, oříšky a hruška v dochuti.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Toto šampaňské se bude krásně hodit k méně pálivých pokrmům z thajské kuchyně, italskému parmazánovému rizotu či třeba bílé rybě v soli s pečenými bramborami.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C. Toto šampaňské je případně možné i dekantovat.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Toto unikátní vinařství leží v městečku Bouzy, kde odrůda Pinot noir dokazuje, že tady je její pravý domov. Rodina vlastní 8 hektarů vinic v Bouzy a Ambonnay, které patří mezi nejlépe situované vesnice v Champagni s označením Grand Cru.

Vinařství bylo založeno roku 1741 jedním z předků, který působil jako malíř Ludvíka XV. na královském dvoře ve Versailles. Právě on vytvořil podklad pro etikety, které reprezentují Champagne André Clouet dodnes.

Hlavní enolog je velmi přátelský a energický Jean-François Clouet, který celé vinařství modernizoval, tradice a historii však zachoval v plné míře. Vína jsou zde vyráběna téměř výhradně z odrůdy Pinot noir a mají velmi klasický a elegantní styl. Jsou obrazem půdy, ze které se každoročně rodí a téměř dokonalá adjustáž jim dodává na majestátnosti.