Veuve Clicquot Ponsardin La Grande Dame 2012 Rosé (0,75l)

První La Grande Dame stvořená stávajícím sklepmistrem Dominiqua Demarvilla. Víno je poctou Madame Clicquot (přezdívané “La Grande Dame de la Champagne”) a zároveň i odrazem kvalit terroiru Veuve Clicquot. Styl vína charakterizuje jeho svěžest, hedvábnost, elegance a kořeněnost. Cuvée ze 6 historických Grand Crus, z 92% Pinot Noir a z 8% Chardonnay, obohacené 14% červeného vína Pinot Noir z Clos Colin, jedné z nejstarších a nejikoničtějších vinic Veuve Clicquot. 


  • Na skladě
6 295 Kč
Kategorie: Veuve Clicquot Ponsardin
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2012
Barva / Typ: Růžové
 

První La Grande Dame stvořená stávajícím sklepmistrem Dominiqua Demarvilla. Víno je poctou Madame Clicquot (přezdívané “La Grande Dame de la Champagne”) a zároveň i odrazem kvalit terroiru Veuve Clicquot. Styl vína charakterizuje jeho svěžest, hedvábnost, elegance a kořeněnost. Cuvée ze 6 historických Grand Crus, z 92% Pinot Noir a z 8% Chardonnay, obohacené 14% červeného vína Pinot Noir z Clos Colin, jedné z nejstarších a nejikoničtějších vinic Veuve Clicquot. Použity byly pouze hrozny mimořádné kvality a optimálního poměru cukernatosti a kyselinky. Toto šampaňské zrálo ve sklepích Veuve Clicquot po dobu 10 let. Potenciál dalšího zrání je min. 15 let. Ve vůni ucítíte maliny a jahody, spolu s tóny citrusů (červený pomeranč, grapefruit) a jemným kořeněným nádechem červených bobulovin, čaje rooibos a kůže. V chuti vás uchvátí třešně, jahody, ostružiny a černý rybíz. Zráním zvýrazněná síla a mladost, sušené květiny a kouřové tóny. Skvěle se hodí k párování s hovězím, krevetovými ravioli, jehněčím či plněnými rajčaty.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

vcp_logo

V roce 1772 založil Philippe Clicquot podnik na výrobu vína se jménem Clicquot.

Jeho syn François, který rodinný podnik převzal, se v roce 1798 oženil s Barbe Nicole Ponsardin. Když François v roce 1805 zemřel, rozhodla se mladá vdova, jíž v té době bylo 27 let, pokračovat v odkazu svého manžela. Jako žena s vizí se stala „hnací silou“ proslulosti a úspěchu značky, která se v roce 1810 přejmenovala na Veuve Clicquot Ponsardin.

S neutuchající snahou prosazovat vynikající kvalitu a inovaci vymyslela v roce 1816 madam Clicquot „table de remuage“ (systém odstranění usazenin v láhvi) s cílem získat vyčeřené šampaňské bezkonkurenční kvality. Jako projev uznání její odvahy a rozhodnosti byla ve své době známa jako „Grand Dame of Champagne“.

Madame Clicquot postupně své dovednosti využila k rozvoji výjimečné vinařské oblasti o rozloze 515 hektarů v srdci nejlepších vinic kraje Champagne.

V dnešní době značka Veuve Clicquot i nadále ve Francii i v zahraničí zosobňuje hodnoty, kterých si Madame Clicquot cenila: modernost a odvaha spojená s důrazem na prvotřídní kvalitu a odborné znalosti.

Šampaňské Veuve Clicquot Ponsardin patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.