Veuve Clicquot Ponsardin La Grande Dame 2006 BY CHARLOTTE OLYMPIA (0,75l) v luxusním dárkové krabičce

  • 1 z 3

Šampaňský dům Veuve Clicquot Ponsardin navázal na úspěšnou spolupráci s návrhářkou Charlotte Olympia – známé pro její extravagantní kreace bot a doplňků aby společně vytvořili jedinečný design pro lahev a gift box šampaňského vína La Grande Dame 2006. Speciální gift box je reinterpretací známé vanina clutchkabelky od Charlotte Olympia. 


  • Na skladě
4 290 Kč
Kategorie: Veuve Clicquot Ponsardin
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2006
Barva: Bílé
 

Šampaňský dům Veuve Clicquot Ponsardin navázal na úspěšnou spolupráci s návrhářkou Charlotte Olympia – známé pro její extravagantní kreace bot a doplňků aby společně vytvořili jedinečný design pro lahev a gift box šampaňského vína La Grande Dame 2006. Speciální gift box je reinterpretací známé vanina clutchkabelky od Charlotte Olympia. Odvážný leopardí vzor, který dekoruje vnitřek gift boxu i samotnou lahev, představuje typickými Veuve Clicquot barvami poctu Velké dámě ze Champagne, Madame Clicquot.

Sklizeň hroznů roku 2006 předčila všechna očekávání. Ačkoliv se vinaři museli tento rok potýkat s velice nepříznivým počasím, výsledná vintage je se svou mineralitou a plným tělem dokonalým ztělesněním stylu Veuve Clicquot.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

vcp_logo

V roce 1772 založil Philippe Clicquot podnik na výrobu vína se jménem Clicquot.

Jeho syn François, který rodinný podnik převzal, se v roce 1798 oženil s Barbe Nicole Ponsardin. Když François v roce 1805 zemřel, rozhodla se mladá vdova, jíž v té době bylo 27 let, pokračovat v odkazu svého manžela. Jako žena s vizí se stala „hnací silou“ proslulosti a úspěchu značky, která se v roce 1810 přejmenovala na Veuve Clicquot Ponsardin.

S neutuchající snahou prosazovat vynikající kvalitu a inovaci vymyslela v roce 1816 madam Clicquot „table de remuage“ (systém odstranění usazenin v láhvi) s cílem získat vyčeřené šampaňské bezkonkurenční kvality. Jako projev uznání její odvahy a rozhodnosti byla ve své době známa jako „Grand Dame of Champagne“.

Madame Clicquot postupně své dovednosti využila k rozvoji výjimečné vinařské oblasti o rozloze 515 hektarů v srdci nejlepších vinic kraje Champagne.

V dnešní době značka Veuve Clicquot i nadále ve Francii i v zahraničí zosobňuje hodnoty, kterých si Madame Clicquot cenila: modernost a odvaha spojená s důrazem na prvotřídní kvalitu a odborné znalosti.

Šampaňské Veuve Clicquot Ponsardin patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.

 
Nacházíte se na stránkách s prodejem alkoholických nápojů. Pokračováním v prohlížení potvrzujete, že vám již bylo 18 let. Tyto stránky používají soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.