Verrier & Fils Cuvée Millésime RV 2015 (0,75l)

Cuvée vytvořené na počest Raymonda Verriera, zakladatele značky v roce 1929, odměněno za své know-how zlatou medailí na výstavě trhu se šampaňským vínem Epernay za své cuvée z roku 1932.


  • Na skladě
840 Kč
Kategorie: Verrier & Fils
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2015
Barva / Typ: Bílé
 

Toto Cuvée Millésimée má velmi sytě žlutozlatou barvu . Šum, extrémně jemný a poměrně pomalý, vyživuje na povrchu krásnou kuličku pěny. Prezentace je klidná, odlišná a zdá se, že oznamuje vyzrálé víno.

Zdá se, že dominují květinové tóny (akácie, narcis) na anýzu, vanilce a mléčném pozadí. Celek je velmi originální a velmi expresivní. Po provzdušnění se k nám dostanou další aroma, jako je kandovaný ananas, podrost, pralinka. Po deseti minutách ve flétně se odhalí terciární tóny evoluce; houba (smrži), karamel, omáčka, přidejte výrazu hloubku. Jedná se o velmi složitý a originální nos, který je známkou štědrosti roku. „Odpor vzduchu“ je vynikající. Víno se stává opět ovocným a květinovým a ukazuje svůj ochranný potenciál.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Po pět generací provozuje rodina Verrier vinice ve vesnici Étoges mezi Epernay a Sezanne.

Od roku 1860 jsou vinaři z otce na syna: Auguste & Ismérie VERRIER / Eugène & Léonie VERRIER / Raymond & Edith VERRIER / Francis & Maryse VERRIER / Emmanuel & Laurence VERRIER. 

Étoges

V Étoges najdeme tři ušlechtilé odrůdy vinné révy Champagne, vysazené na útesu Ile-de-France, na podloží tvořeném křídami „Bélemnite“. Vinice je na středních svazích orientovaných na jihovýchod; sluneční svit (1650 h/rok) a srážky (650 mm/rok). Na severu podporuje zadržování vody plošina Brie, která má jílovité a tudíž nepropustné podloží. Tato zeměpisná poloha upřednostňuje výskyt ranních mlh, které v kombinaci se slunečním svitem dávají vzniknout úžasnému šampaňskému.

Dům produkuje ročně cca 30 000 lahví.