Tarlant Rosé Prestige Millésime 2003 Extra-Brut (0,75l)

Cuvée 90% Chardonnay a 10% Pinot Noir z vinic l‘Enclume, la Savoyarde a les Marguiniers s vápencovo-písčitým podložím. Víno zrálo v nerezových a dubových sudech bez malolaktické fermentace do května následujícího roku po sklizni. Lahvováno v květnu 2001 a degoržováno v prosinci 2011. 


  • Na skladě
2 205 Kč
Kategorie: Tarlant
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Extra Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2003
Barva / Typ: Růžové
 

Cuvée 90% Chardonnay a 10% Pinot Noir z vinic l‘Enclume, la Savoyarde a les Marguiniers s vápencovo-písčitým podložím. Víno zrálo v nerezových a dubových sudech bez malolaktické fermentace do května následujícího roku po sklizni. Lahvováno v květnu 2001 a degoržováno v prosinci 2011. Dozáž 5 g/l. Ročník 2000 byl velmi horký a bohatý na bouřky spojené často s krupobitím, i přesto se však na starých keřích urodily hrozny excelentní kvality, kterou pak podpořilo desetileté zrání na kvasnicích v lahvi. Zlatožlutá barva s lehkými nazelenalými odlesky. Jemné a delikátní aroma broskví, citronu či mandlí. Ve svěží a sametové chuti se objevují tóny zralých peckovin s tóny lískových oříšků a medu. Výtečné komplexní champagne. Vhodné kombinovat s rybami s jemným masem (candát, mořský okoun) nebo pro odvážnější mohou toto víno doprovodit smažené citrusy.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

tarlent_logo

Champagne Tarlant je dynamický rodinný dům se širokou nabídkou šampaňského.

Má 14 hektarů vinic rozmístěných ve 4 různých crus: Oeuilly, Boursault, St-Agnan a Celles-les-Condés, všechny v údolí Marne. Dohromady to dává přibližně 57 pozemků, které jsou obhospodařovány udržitelným způsobem. Průměrný věk vinic je 35 let.

Benoit Tarlant, který momentálně vinařství vede, mění jejich portfolio směrem k menší dosáži (zhruba 0–6 g/litr). Vinifikace je 70 % v sudu, 29 % v tanku a 1 % v amfoře a velmi často u jejich šampaňského neprobíhá malolaktická fermentace.