Novinka

Tarlant Prestige Millésime 2004 Extra-Brut (0,75l)

 

Ročníkové šampaňské složené z 90% Chardonnay a 10% Pinot Noir z vinic l'Enclume, la Savoyarde a les Marguiniers. Víno zrálo v nerezových tancích a dřevěných dubových sudech bez malolaktické fermentace do května následujícího roku po sklizni, a poté 10 let na kvasnicích v láhvi. Dozáž 5 g/l. Slámově žlutá barva.


  • Na skladě
2 380 Kč
Kategorie: Tarlant
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Extra Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2004
Barva / Typ: Bílé
 

 

Ročníkové šampaňské složené z 90% Chardonnay a 10% Pinot Noir z vinic l'Enclume, la Savoyarde a les Marguiniers. Víno zrálo v nerezových tancích a dřevěných dubových sudech bez malolaktické fermentace do května následujícího roku po sklizni, a poté 10 let na kvasnicích v láhvi. Dozáž 5 g/l. Slámově žlutá barva. Komplexní a delikátní aroma s  tóny broskve, mandlí a citrusů. V chuti svěží, hedvábné, tóny přezrálých peckovin, s jemným dozvukem lískových oříšků a medu. Rafinované šampaňské pro jemné obědy, skvěle doplní candáta či okouna, ale také smažené citrusové plody.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

tarlent_logo

Champagne Tarlant je dynamický rodinný dům se širokou nabídkou šampaňského.

Má 14 hektarů vinic rozmístěných ve 4 různých crus: Oeuilly, Boursault, St-Agnan a Celles-les-Condés, všechny v údolí Marne. Dohromady to dává přibližně 57 pozemků, které jsou obhospodařovány udržitelným způsobem. Průměrný věk vinic je 35 let.

Benoit Tarlant, který momentálně vinařství vede, mění jejich portfolio směrem k menší dosáži (zhruba 0–6 g/litr). Vinifikace je 70 % v sudu, 29 % v tanku a 1 % v amfoře a velmi často u jejich šampaňského neprobíhá malolaktická fermentace.