Novinka

Taittinger Comtes de Champagne Blanc de Blancs Grand Cru 2011 (0,75l) v dárkové krabičce

100 % Chardonnay. Vůně okamžitě evokuje zralost a smyslnost. Vydechuje lahodné tóny perníku, lékořice a francouzského meringue. Po provzdušnění přináší vůni jemného bílého ovoce: broskve, banánu a mandarinkové kůry s lehkými doteky mandlového pečiva. Víno s velkou minerální silou. Velkorysá chuť je postavena na křídové struktuře, která šampaňskému dodává eleganci a údernost.


  • Na skladě
5 390 Kč
Kategorie: Taittinger
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: 2011
Balení: Dárkové balení
Země původu: Francie
 

V roce 1952 vytvořil šampaňský dům Taittinger Comtes de Champagne Blanc de Blancs - své nejexkluzivnější a nejprémiovější cuvée - na počest "hrabat ze Champagne" a zejména Thibauda IV, jehož pečeť hrdě zdobí každou láhev Taittingeru.

 

ROČNÍK

Šedá, zatažená obloha na jaře i v létě vedla k nedostatku světla a tepla. V září pak došlo k pozdnímu zázračnému zvratu jako v letech 2000 a 2006 nebo u opěvovaného ročníku 1966. Zralost hroznů tak předčila veškerá očekávání a odhalila výjimečně výraznou harmonii tónů. Závěrečný přísný výběr vyústil v nižší objem sklizených hroznů, zato však neobyčejné kvality a s bezprecedentní aromatickou vyzrálostí.

 

HROZNY

Odrůdy: 100 % Chardonnay (neboli Blanc de Blancs)

Hrozny pochází z Grand Cru vinic vAvize, Chouilly, Cramant, Oger a Mesnil-sur-Oger.

 

ZRÁNÍ

První kvašení 5 % hroznů probíhá v dubových sudech, víno získalo na komplexitě. Následně šampaňské zraje minimálně 10 let ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 9 g/l

 

CHUŤ

Šampaňské zlaté až slámově žluté barvy se zelenými odlesky a jemnou, krémovou pěnou. Vůně okamžitě evokuje zralost a smyslnost. Vydechuje lahodné tóny perníku, lékořice a francouzského meringue. Po provzdušnění přináší vůni jemného bílého ovoce: broskve, banánu a mandarinkové kůry s lehkými doteky mandlového pečiva. Víno s velkou minerální silou. Velkorysá chuť je postavena na křídové struktuře, která šampaňskému dodává eleganci a údernost. Toto hladké víno vás vezme na cestu po vůních kandovaného ovoce a sladkého koření, jako je anýz a koriandr.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Mezi pokrmy, které skvěle doprovodí toto ročníkové šampaňské, patří: terinka z foie gras s pepřem, filet z mořského vlka s chorizem, kachní prso a mangový salátek s koriandrem, pomalu tažená telecí plec s hříbky nebo parmazánové rizoto s telecím brzlíkem.

Ideální teplota podávání je 10 - 12°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

taittinger_logo

Charakter rodinného podniku firmy Taittinger, jedné z posledních firem v Champagni, která ještě nosí jméno svých majitelů, zaručuje neustálou snahu o co nejlepší kvalitu produktu, jakož i absolutní respekt k tradicím. Svědčí o tom fakt, že v majetku rodiny se nachází „Château de la Marquetterie", místo, kde benediktinský mnich bratr Oudart odhalil na sklonku 17. století tajemství fermentace šampaňského vína. Část z celkového počtu 19 milionů láhví je skladována právě ve sklepích zámku, které byly vyhloubeny již v období vlády Říma nad Galií. Vinice firmy Taittinger se rozkládají na 650 akrech a zahrnují 15 různých vinohradů. Odrůdy vín, které zde můžete najít jsou: ze 40% Chardonnay, 45% Pinot Noir a 15% tvoří Pinot Meunier. Samotná produkce vinohradu je doplněna na základě smluv s nejlepšími pěstiteli vína o další dodávky vinné révy. Champagne Taittinger patří mezi slavné značky kraje Champagne a je známá pravidelností vysoké kvality svých produktů.