Pol Couronne Brut (0,75l)

Tento Brut odráží terroir šampaňského s jeho třemi třetinami Pinot Noir, Pinot Meunier a Chardonnay.

Vinice nabízejí rozmanitost odrůd hroznů, kterou šampaňský dům Pol Couronne ví, jak dovedně využít. Pečlivě vybírají ty nejlepší hrozny, aby vytvořili jemné a vyvážené šampaňské. Právě toto know-how a tato rafinovaná aromata dělají z Pol Couronne Brut skvělé šampaňské


  • Na skladě
795 Kč
Kategorie: Pol Couronne
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: Neročníkové
Barva / Typ: Bílé
 

Tento Brut odráží terroir šampaňského s jeho třemi třetinami Pinot Noir, Pinot Meunier a Chardonnay.

Vinice nabízejí rozmanitost odrůd hroznů, kterou šampaňský dům Pol Couronne ví, jak dovedně využít. Pečlivě vybírají ty nejlepší hrozny, aby vytvořili jemné a vyvážené šampaňské. Právě toto know-how a tato rafinovaná aromata dělají z Pol Couronne Brut skvělé šampaňské.

Odrůdy

34 % Chardonnay, 35 % Pinot Meunier, 31 % Pinot Noir

Dosáž

8g/litr

Vinifikace

65 % základní víno 2017 + 35 % rezervní vína (2013-2014-2015-2016)
Malolaktická (jablečno-mléčná) fermentace se provádí na 90% (pro zachování čerstvosti šampaňského se dělá 10% bez malolaktické fermentace)
Minimálně 42 měsíců na kalech

Chuť 

Pol Couronne Brut je světle žlutý s jemnou bublinou. Ve vůni je víno velmi expresivní s tóny mandlí, citrusů, sena a květin. Komplexní vůně později odhaluje i tóny sušeného ovoce.V ústech je temperamentní a svěží, s tóny grapefruitu. Chuť je dobře vyvážená s pěknou délkou, kyselým a křídovým aroma.

Párování s jídlem

Toto šampaňské je skvělé jako aperitiv, ale krásně si notuje s těstovinami s krevetami či rizotem se zeleným chřestem a houbami...

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Zakladatel Pol Auguste Couronne se narodil v roce 1862 v Hautvillers, kolébce Champagne a Doma Pérignona. Samotný šampaňský dům vznikl v roce 1887.Kvality a vytrvalost Pol Couronna byly oceněny také 5. října 1921 v Paříži, kde mu byl udělen Rytířský kříž za zemědělské zásluhy.

 

Hlavní pilíře domu Pol Couronne jsou do dnes úcta k půdě a péče o ni, respekt k řemeslu a k těm, kteří ho dělali před nimi, a zaměření na kvalitu, na kterou se lidé mohou spolehnout.