Pierre Gerbais - L'Osmose Extra Brut

Úžasné a vyvážené Blanc de Blancs! Neročníkové šampaňské (postavené však především na ročníku 2008) stoprocentně z odrůdy Chardonnay z různých vinic. Pěstuje se převážně ve vinici s unikátní polohou s názvem Les Côtes, vysazené v roce 1983. 


  • Na skladě
1 385 Kč
Kategorie: Pierre Gerbais
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Extra Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva: Bílé
 

Úžasné a vyvážené Blanc de Blancs! Neročníkové šampaňské (postavené však především na ročníku 2008) stoprocentně z odrůdy Chardonnay z různých vinic.

Pěstuje se převážně ve vinici s unikátní polohou s názvem Les Côtes, vysazené v roce 1983. Na kvasinkách zraje téměř 48 měsíců. Ve vůni jsou citrusy a mineralita. V chuti je suché a tvrdší, velmi pěkně strukturované, kyseliny a mineralita hrají výraznou roli, dostatečně ovocité.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

pierregerbais_logo

Rodinné vinařství u Celles-Sur-Ource v nejjižnější oblasti Champagne - Côte Des Bars. Půdy jsou zde jílové a křídové. Používají se odrůdy Pinot Noir, Chardonnay a Pinot Blanc Vrai (v Champagne jinak málo používaná odrůda, je v oblasti Côte Des Bars je však doma). Vinařství PIERRE GERBAIS má všechny své pozemky na slunných svazích údolí l'Ource, průměrné stáří vinic je 30 let, v případě těch nejstarších více než sto let!