Philipponnat Cuvée 1522 Extra Brut 1996 (0,75l)

Pinot Noir pochází z vinic v „Le Léon“ v Ay a Chardonnay z Mesnil-sur-Oger. S 4,25g cukru na litr spadá do kategorie extra brut. Zraje sedm let, což je perfketní doba na to, aby si víno uchovalo jistou čerstvost, ale  zároveň dosáhlo plného potenciálu díky stárnutí na kalech.


  • Na skladě
2 910 Kč
Kategorie: Philipponnat
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Extra Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: 1996
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Ročník

Ročník 1996 byl v Champagni všeobecně uznáván jako velmi dobrý, dokonce vynikající. Oblast těžila z dlouhého, horkého a suchého léta, které přineslo jen málo problémů. Hrozny dosáhly plné zralosti, aniž by utrpěly na kyselosti. Všechny hlavní odrůdy vyprodukovaly skvělé hrozny, ale Pinot Noir bylo obzvláště úspěšné.

 

 

Pinot Noir pochází z vinic v „Le Léon“ v Ay a Chardonnay z Mesnil-sur-Oger.

Toto cuvée je mimořádně vhodné pro nízkou dosáž. S 4,25g cukru na litr spadá do kategorie extra brut.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Samotná historie domu Philipponnat sahá až do roku 1522, kdy se stali tehdejší členové rodiny oficiálními dodavateli vína na královský dvůr Ludvíka XIV. Bylo to ještě v době, kdy v regionu Champagne vznikala pouze tichá vína. Samotná výroba šampaňského se rozběhla v polovině 19. století a značka Champagne Philipponnat, jak je známa dnes, vznikla v roce 1910 kdy byla založena bratry Augustem a Pierrem Philipponnat.

V současné době činí roční produkce 600 000 lahví. K dosažení co možná nejlepší kvality se pyšní vlastnictvím 17 ha vinic Pinot Noir Premier Cru a Grand Cru v oblastech Ay, Mareuil sur Ay, Mutigny a Avenay. Perlou mezi těmito vinicemi je šestihektarová Clos des Goisses. Řada předních kritiků řadí Champagne Philipponnat mezi nejlepší světové producenty šampaňského.