Perrier Jouët Cuvée Belle Epoque Blanc de Blancs 2012 (0,75l)

Perrier-Jouët je jedním z nejoceňovanějších champagne domů na světě. Vznik značky se datuje k roku 1811, kdy si Pierre Nicolas Perrier vzal za ženu Adele Jouët a založili spolu v městečku Épernay champagne dům Perrier-Jouët. Postupem času si získala tato značka světovou proslulost a stala se jasnou volbou pro slavnostní příležitosti nejen na královských dvorech. Za celou dobu své historie se v tomto champagne domě vystřídalo pouze 7 sklepmistrů.


  • Na skladě
8 490 Kč
Kategorie: Perrier Jouët
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2012
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
 

Perrier-Jouët Belle Epoque Blanc de Blancs je luxusní šampaňské, které nejpropracovanějším ztělesněním stylu Perrier-Jouët. Hrozny Chardonnay pocházejí výhradně ze dvou legendárních vinohradů: Bouron Leroi a Bouron du midi, které se nacházejí v srdci Côte des Blancs v pěstitelské oblasti Cramant. Tyto dva vinohrady, které jsou umístěny uprostřed jihovýchodního svahu ve výjimečně kvalitní poloze (Grand Cru), se těší té výhodě, že jsou vystaveny prvním slunečním paprskům brzy ráno, což podporuje pomalé a rovnoměrné zrání hroznů. Zrání vína ve sklepě po dobu osmi let a lehká dávka cukru 8 g/l pomáhají vytvořit lákavé a svůdné víno s nádhernou vyvážeností velkorysosti a elegance. Obsah alkoholu 13 %.

Složení: 100 % Chardonnay.
Dosage: 8 g/l. 

Chuť: Výrazná se svěžím a lákavým nástupem a jem­ným a dlouhým závěrem.
Aroma: Šeříkový květ, mladé ovoce, grapefruit a broskve jsou obohaceny o náznaky pomerančové šťávy, vanilky a smetany.
Barva: Zlatavá s pravidel­ným, elegantním perlením.

PRODEJNÍ ARGUMENTY
1. Zraje po dobu 8 let ve sklepě. Nízká dosage vytváří lákavé a svůdné víno s nád­ hernou vyvážeností.
2. Množství je limitované.

SERVÍROVÁNÍ
Servírujeme při teplotě 10 až 12°C, přičemž sklenice typu flétna se dolévá vždy do 2/3 objemu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

pj_logo

Šampaňský dům Perrier-Jouet byl založen v roce 1811 po sňatku Pierra Nicolase Perriera a Rose Adelaide Jouetové. Nyní vlastní 65 hektarů vinic, z nichž prakticky všechny vinice jsou klasifi kovány jako tzv. Grand Cru. Perrier-Jouet má neustále zásoby svých nejstarších ročníků, jako je Perrier-Jouet 1825 – nejstarší dnes dochované šampaňské. Byl jmenován dodavatelem šampaňského pro britskou královskou rodinu, švédský i belgický královský dvůr.

První ročník cuvée Perrier-Jouet Fleur de Champagne byl uveden na trh v proslulé pařížské restauraci Maxim a následně v Alcazaru při recepci u příležitosti 70. narozenin Duka Ellingtona v roce 1964. Láhev zdobí sasankový dekor ve stylu Art Nouveau navržený sklářským umělcem Emilem Galle.