PAUL GOERG Brut Rosé (1,5l)

Diamant mezi PAUL GOERG Champagnes! Cuvée LADY Vintage Premier Cru září svou ryzostí, mineralitou a elegancí! 85% Chardonnay a 15% Pinot Noir. Atraktivní světle žluté barvy se světle zeleným nádechem. Delikátní plynulá a dlouho trvající perlivost. Neuvěřitelně čistý a svěží buket s tóny čerstvých citrusových plodů, broskví a hrušek. Se zvyšující se teplotou ve sklence se rozvíjí nádech máselné vůně.


  • Na skladě
2 960 Kč
Kategorie: Paul Goerg
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 1,5l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Diamant mezi PAUL GOERG Champagnes! Cuvée LADY Vintage Premier Cru září svou ryzostí, mineralitou a elegancí!

85% Chardonnay a 15% Pinot Noir. Atraktivní světle žluté barvy se světle zeleným nádechem. Delikátní plynulá a dlouho trvající perlivost. Neuvěřitelně čistý a svěží buket s tóny čerstvých citrusových plodů, broskví a hrušek. Se zvyšující se teplotou ve sklence se rozvíjí nádech máselné vůně. Cuvée LADY ohromí neuvěřitelnou svěží chutí v ústech kde na patře ohromí svou rozplývající se strukturou a nádhernou mineralitou. Vyzrálé víno s mimořádně dlouho přetrvávající chutí v ústech. Toto mnohotvárné víno vás svede buď k elegantnímu aperitivu nebo k výjimečnému jídlu z ryb jako jeseter nebo jídlům z bílého masa viz. Kapoun demi- deul (specialita z Lyonu z tučných kuřat). Ti, kteří preferují šampaňské k jídlu mohou zvolit sýry typu Chaource.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

pg_logo

Šampaňský dům PAUL GOERG vytvořil exkluzivní řadu šampaňských vín, která odráží moderní přístup kombinací kvality a autenticity.

Šampaňský dům PAUL GOERG se nachází v Premier Cru vesnici Vertus jižně od Côte des Blancs. Vinohrady jsou rozděleny do čtyř regionů: Montagne de Reims, Vallée de la Marne, Côte des Blancs, Côte des Bars a skládají se z celkem 319 viničních komun z nichž 44 jsou klasifikovány jako Premier Cru (14% z celkové rozlohy vinohradů). Celkem mají rozlohu 120 hektarů z toho 95 hektarů odrůdy Chardonnay a 25 hektarů odrůdy Pinot Noir, většina vinic se nachází v oblasti Vertus. Některé vinice se nachází v okolí vesnic Le Mesnil-sur-Oger – klasifikace Grand Cru a Bergères-les-Vertus – klasifikace Premier Cru. Vertus je druhý největší vinohrad v oblasti Champagne a největší v oblasti Côte des Blancs. Skládá se z celkem 564 hektarů vinic z nichž 85% tvoří odrůda Chardonnay. Velká rozloha a rozdílné podmínky vinic v okolí Vertusu tvoří spoustu mikro regionů osobitých rysů a kvalit. Kombinací křídovité půdy Vertusu vytváří jižní svahy bohatá a plná vína, zatímco východní svahy tvoří více minerální vína. Oblast Vertusu má veškeré podmínky pro pěstování jednoho z nejlepších Chardonnay. Toto Chardonnay nabízí kultivovanost, eleganci a plnost v chuti.

PAUL GOERG byl jeden z prvních Šampaňských domů registrovaných v programu MAGISTER. Jedná se o program pod záštitou CIVC (hlavní profesní orgán regionu Champagne), který podporuje trvale udržitelné vinohradnictví.

PAUL GOERG využívá při výrobě vína tradiční metody jejichž prioritou jsou vinné hrozny a jejich kvalita. Hrozny jsou prvotně vyselektovány během sklizně a druhotně před lisováním. Některé hrozny jsou po první fermentaci prodány ve formě mladého vína což nám umožňuje zpracovávat pouze hrozny, které nejlépe korespondují se stylem a kritérii kvality Šampaňského PAUL GOERG. Hrozny se lisují v 5ti 8,000 kg pneumatických lisech a jednom 6,000 kg lisu. Vybírá se pouze hroznová šťáva, která je svým stylem typická pro šampaňské PAUL GOERG. Tato hroznová šťáva poté prochází prvotním kvašením (malolaktická fermentace).

80% vinohradu PAUL GOERG je osázeno odrůdou Chardonnay v porovnání s 28% v rámci celého regionu Champagne. Chardonnay šampaňské je známé pro své delikátní aroma a chuť s květinovými a minerálními tóny. Jedná se o ideální odrůdu určenou ke zrání což je jeden z hlavních důvodů proč tato odrůda dominuje u prémiových šampaňských. Chardonnay vytváří šampaňské s jemnými bublinkami a vysokou kvalitou perlivosti. Elegance, kultivovanost a ryzost Chardonnay : typické znaky šampaňského PAUL GOERG. PAUL GOERG používá k výrobě 40 až 50% svých archivních vín z důvodu dlouhodobého zachování svého stylu. ( průměr využití archivních vín v Champagne je 25 až 30%). Například CHAMPAGNE PAUL GOERG BRUT BLANC DE BLANCS PREMIER CRU je kombinací ročníku 2007, 2006 a 2005. Doba zrání šampaňského PAUL GOERG je následující: 3 až 4 roky pro non-vintage Champagnes, 4 až 5 let pro vintage Champagnes, více jak 8 let pro Cuvée Lady. Díky delší době zrání se Chardonnay vína stávají více plnější, rozvíjejí svá aroma a chuť a vytváří pěknou kyselinku. Vína se zráním stávají více komplexní a vytváří podmínky, které umožňují použít menší množství expedičního (dozážního) likéru. Šampaňské PAUL GOERG zůstává po odkalení 4 měsíce ve vinných sklepích z důvodu důkladného skloubení expedičního likéru se samotným vínem.