Tip Doprava zdarma

Degustace šampaňského Moët & Chandon

  • 1 z 4

Zveme vás na degustaci napříč ikonickým šampaňským domem Moët & Chandon. Čeká vás představení tohoto klasického šampaňského domu, povídání o Champagni a výrobě bublinek, ale především ochutnávka 6ti různých šampaňských z portfolia domu Moët & Chandon.

 

Kdy: středa 28. 2. 2024 v 19:00

Kde: Hotel Mosaic House (Odborů 4, 120 00 Praha 2)


  • Na skladě
2 990 Kč
Kategorie: Ochutnávky
 

Zveme vás na degustaci napříč ikonickým šampaňským domem Moët & Chandon. Čeká vás představení tohoto klasického šampaňského domu, povídání o Champagni a výrobě bublinek, ale především ochutnávka 6ti různých šampaňských z portfolia domu Moët & Chandon.

 

Kdy: středa 28. 2. 2024 v 19:00

Kde: Hotel Mosaic House (Odborů 4, 120 00 Praha 2)

Degustace se koná v komorním prostředí salónu Hotelu Mosaic v centru Prahy. Jde o uzavřený soukromý prostor vyhrazený pouze pro ochutnávku.

 

Ochutnáte:

Moët & Chandon Brut Impérial

Moët & Chandon Brut Rosé

Moët & Chandon Grand Vintage 2015

Moët & Chandon Grand Vintage 2015 Rosé

Moët & Chandon Grand Vintage 2000

Dom Pérignon 2013

Vypijete téměř celou láhev šampaňského, takže určitě nejezděte autem. Navíc pro vás máme překvapení.

 

Večerem vás provede samotný zástupce Moët & Chandon ČR. Ochutnávka je v českém jazyce. A určitě se mimo jiné dozvíte, proč je na degustační list zařazeno šampaňské neméně známé značky Dom Pérignon.

 

Je nutné koupit místo předem, degustace je určena pouze pro 15 osob. Místo vám bude potvrzeno.

 

Poukázka

Pokud kupujete ochutnávku jako dárek, napište nám to do poznámek při vyplňování objednávky. My vám elektronicky zašleme dárkový poukaz (ve dvou variantách), který pak buď můžete vytisknout a darovat, nebo přeposlat.

 

poukazky-web-moet_web

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

mch_logo

Historie Moët & Chandon znamená přes 250 let rodinné tradice. Je to příběh firmy, která si dovedností a vášní pro výrobu vína získala jedinečnou pověst a dnes má prestiž vedoucího výrobce šampaňského na celém světě. Vše začalo Claudie Moëtem, narozeným v roce 1683. Jako potomek staré rodiny usídlené v kraji Champagne, povýšené do šlechtického stavu Karlem VII. V roce 1446, založil kupec a obchodník Claude Moët v roce 1743 vlastní podnik. Ten později převzal jeho syn Claude-Louis-Nicolas (1719-1792), a ještě později vnuk a průkopník Jean-Rémy Moët (1758-1841). V době zuřících napoleonských válek Jean-Rémy cestoval po světě a otevřel první evropské trhy. A obchodní expanze rodinného podniku mohla začít.

Labyrint podzemních sklepů, vyhloubených do křídy, se rozrůstal souběžně s úspěchem firmy Moët & Chandon. V současné době to znamená 28 km sklepů na několika úrovních. Záhadná a pozoruhodná geometrie podněcuje fantazii návštěvníků, pomalu se procházejících chodbami. Vlhkost, pronikající z křídových zdí, opar vína a cinkání lahví pečlivě pokládaných do řad, se spojuje s ozvěnou hlasů a smyslem pro plynutí času. Všechno zde vystihuje přírodu v akci a neocenitelný přínos času.

Vinice jsou rozděleny do tří oblastí kolem Reims a Epernay: Montagne de Reims, Marne Valley a Côte des Blancs. Je tradicí používat tří různých vinných rév, z nichž každá specificky přispívá k výrobě harmonické směsi. Vinice Moët & Chandon se nacházejí na 800 hektarech půdy, což znamená, že firma Moët & Chandon je největším samostatným pěstitelem vína v Champagne, kde představuje jednu čtvrtinu celkové vinařské oblasti. Oblast pokrývá celou plochu tohoto jména s 13 ze 17 Grands Crus. To umožňuje firmě získávat vína z opravdu nejlepšího a nejširšího spektra vinic.

Šampaňské Moët & Chandon patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.