Novinka Tip

Moët & Chandon Imperial Nectar LE 2023 (0,75l) v dárkové krabičce

  • 1 z 4

Limitovaná edice dárkového boxu, která vypadá jako by byla posetá hvězdným prachem. Tropické, vzrušující a odvážné. Moët & Chandon Nectar Impérial je nejexotičtějším vyjádřením stylu domu Moët & Chandon, které odráží jak rozmanitost, tak harmonii tří odrůd hroznů v šampaňském. Bohaté a živé, Moët Nectar Impérial je postaven na struktuře odrůdy Pinot Noir s demi-sec dosáží.


  • Na skladě
1 210 Kč
Kategorie: Moët & Chandon
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Demi-sec
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: Neročníkové
Barva / Typ: Bílé
 

Limitovaná edice dárkového boxu, která vypadá jako by byla posetá hvězdným prachem. 

 

Tropické, vzrušující a odvážné. Moët & Chandon Nectar Impérial je nejexotičtějším vyjádřením stylu domu Moët & Chandon, které odráží jak rozmanitost, tak harmonii tří odrůd hroznů v šampaňském. Bohaté a živé, Moët Nectar Impérial je postaven na struktuře odrůdy Pinot Noir s demi-sec dosáží, která poskytuje velkolepou, přesto svěží sladkost.

 

Hrozny

Hrozny z více než 200 jednotlivých vinic jsou spojeny pro vytvoření této cuvée. Základ tohoto vína tvoří převážně Pinot Noir (40-50 %), který mu dává plnost. Meunier (30-40 %) dělá šampaňské ovocnější a Chardonnay (10-20 %) zase svěží. Z finálního assemblage, nebo-li směsi, je 20-30 % vybraných rezervních vín. Dosáž 45 g/l dává tomuto demi-sec šampaňskému bohatou a středně sladkou chuť.

 

Chuť

Ve skleničce zaujme intenzivní výrazně žlutá barva se zlatými odlesky a vytrvalými provázky bublinek. Přivonění odhalí příval exotického ovoce, kulatost peckovin jako jsou mirabelky a meruňky s lehkým nádechem vanilky. V chuti se projevuje kombinace jemné sladkosti, krémovosti a živosti. Toto šampaňské opravdu umí okouzlit svými tropickými ovocnými příchutěmi ananasu a manga. Osvěžující štiplavost grepu je odhalena až na závěr.

 

Párování k jídlu

Jako předkrm můžete podávat játrovou paštiku s čerstvě mletým černým pepřem nebo lehce marinovaný lososový gravalax. Perfektně se hodí ke kořeněnému indickému kari se šafránem nebo k čínským jídlům s kešu oříšky a makadamovými ořechy. Lze ho také skvěle doplnit sladkými pochoutkami, jako je nugát a karamel, nebo pro kontrast můžete zkombinovat se slanými modrými sýry s drobivou konzistencí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

mch_logo

Historie Moët & Chandon znamená přes 250 let rodinné tradice. Je to příběh firmy, která si dovedností a vášní pro výrobu vína získala jedinečnou pověst a dnes má prestiž vedoucího výrobce šampaňského na celém světě. Vše začalo Claudie Moëtem, narozeným v roce 1683. Jako potomek staré rodiny usídlené v kraji Champagne, povýšené do šlechtického stavu Karlem VII. V roce 1446, založil kupec a obchodník Claude Moët v roce 1743 vlastní podnik. Ten později převzal jeho syn Claude-Louis-Nicolas (1719-1792), a ještě později vnuk a průkopník Jean-Rémy Moët (1758-1841). V době zuřících napoleonských válek Jean-Rémy cestoval po světě a otevřel první evropské trhy. A obchodní expanze rodinného podniku mohla začít.

Labyrint podzemních sklepů, vyhloubených do křídy, se rozrůstal souběžně s úspěchem firmy Moët & Chandon. V současné době to znamená 28 km sklepů na několika úrovních. Záhadná a pozoruhodná geometrie podněcuje fantazii návštěvníků, pomalu se procházejících chodbami. Vlhkost, pronikající z křídových zdí, opar vína a cinkání lahví pečlivě pokládaných do řad, se spojuje s ozvěnou hlasů a smyslem pro plynutí času. Všechno zde vystihuje přírodu v akci a neocenitelný přínos času.

Vinice jsou rozděleny do tří oblastí kolem Reims a Epernay: Montagne de Reims, Marne Valley a Côte des Blancs. Je tradicí používat tří různých vinných rév, z nichž každá specificky přispívá k výrobě harmonické směsi. Vinice Moët & Chandon se nacházejí na 800 hektarech půdy, což znamená, že firma Moët & Chandon je největším samostatným pěstitelem vína v Champagne, kde představuje jednu čtvrtinu celkové vinařské oblasti. Oblast pokrývá celou plochu tohoto jména s 13 ze 17 Grands Crus. To umožňuje firmě získávat vína z opravdu nejlepšího a nejširšího spektra vinic.

Šampaňské Moët & Chandon patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.