Moët & Chandon Grand Vintage Collection (3x 0,75l) 2002+2009+2009 Rosé v dřevěné krabičce

Limitovaná edice 3 ročníkových lahví šampaňského Moët & Chandon. Obsahuje roční 2009 ve variantách Brut i Rosé a ročník 2002 ve variantě Brut.


  • Na skladě
5 870 Kč
Kategorie: Moët & Chandon
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2002, 2009
Barva: Bílé, Růžové
 

Limitovaná edice 3 ročníkových lahví šampaňského Moët & Chandon. Obsahuje roční 2009 ve variantách Brut i Rosé a ročník 2002 ve variantě Brut.

 

Moët & Chandon Grand Vintage 2002

Moët & Chandon Vintage Blanc 2002 je vyvedené ročníkové šampaňské s luxusními medovými a kvasnicovými tóny a s jemným dotekem koření na svém dlouhém a elegantním závěru. Složení odrůd: 51% Chardonnay, 26% Pinot Noir, 23% Pinot Meunier.

 

Moët & Chandon Grand Vintage 2009

Ročníkové šampaňské je aktem svobody. Je sklepmistrovou originální, osobní interpretací daného konkrétního ročníku, charakteristického výjimečnou kvalitou svých vín. Jaro 2009, které přišlo po jedné z nejchladnějších zim za posledních 15 let, bylo sice bez mrazíků, ale zato obzvlášť deštivé a doprovázené několika silnými bouřkami. Všechny tyto těžkosti byly zapomenuty v půlce července díky nepřetržitě horkému, suchému a slunečnému počasí. Sklizeň začala v obvyklou dobu, od 12.9. v Aube a Épernay a skončila 28.9. ve Verzenay. Ročníku 2009 dominuje Pinot Noir a jeho vzdušná elegance. Podobně vysoký podíl Pinot Noir byl naposledy použit pro ročník 1996. Pinot Noir 50%, Chardonnay 36%, Meunier 14%. Dozáž je 5g/L. Doba zrání ve sklepích byla 7 let. Doba zrání po degoržáži byla minimálně 6 měsíců. Barva je světle žlutá se zelenkavými odlesky a jemným, vytrvalým perlením. Úvodní tóny sklizně, cukrovinky calisson a vanilky se postupně přesouvají do temnějších, toastovějších tónů opečených sezamových semínek, pražených mandlí a moka kávy. Zároveň se objevují tóny šťavnatého, masitého ovoce, vytvářející hluboce hřejivou, klidnou atmosféru a připomínající ovocný sad plný broskví a meruněk v polovině léta. Celek delikátně zakulacuje květinová vůně růží a pivoněk. Úvodní chuť je přívětivá, s plným tělem a jemně objímající patro. Objevují se tóny medu a koření, oživené svůdným růžovým grepfruitem.

 

Moët & Chandon Grand Vintage Rosé 2009

Ročníkové šampaňské je aktem svobody. Je sklepmistrovou originální, osobní interpretací daného konkrétního ročníku, charakteristického výjimečnou kvalitou svých vín. Jaro 2009, které přišlo po jedné znejchladnějších zim za posledních 15 let, bylo sice bez mrazíků, ale zato obzvlášť deštivé a doprovázené několika silnými bouřkami. Všechny tyto těžkosti byly zapomenuty v půlce července díky nepřetržitě horkému, suchému a slunečnému počasí. Sklizeň začala v obvyklou dobu, od 12.9. v Aubea Épernay a skončila 28.9. ve Verzenay. Ročníku 2009 dominuje Pinot Noir a jeho vzdušná elegance. Podobně vysoký podíl Pinot Noir byl naposledy použit pro ročník 1996. Pinot Noir 59%, z toho 19% červené víno, Chardonnay 30%, Meunier 11%, dozáž je 5g/L. Doba zrání ve sklepích je 7 let. Doba zrání po degoržáži je minimálně 6 měsíců. Barva je temně růžová s odlesky topasu a korálu. Buket je rozkvetlý a lahodný. Úvodní tóny evokují právě nasbírané červené ovoce, prohřáté slunečními paprsky: lesní jahody, maliny a rybíz. Vše se krásně zakulacuje s tóny rebarbory a fialky. Dotek vanilky a růžového pepře podtrhují plnou vyzrálost tohoto vína. Chuť je plná radosti a vyzývající ke sladkým radovánkám: marshmallows, bonbóny, cukrová vata a jablka v karamelu. Přicházejí tóny muškátového oříšku, sušených fíků a višní. Pinot Noir zde vystupuje s lehkou elegancí, hedvábnou strukturou a závěrem plným hřejivého koření.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

mch_logo

Historie Moët & Chandon znamená přes 250 let rodinné tradice. Je to příběh firmy, která si dovedností a vášní pro výrobu vína získala jedinečnou pověst a dnes má prestiž vedoucího výrobce šampaňského na celém světě. Vše začalo Claudie Moëtem, narozeným v roce 1683. Jako potomek staré rodiny usídlené v kraji Champagne, povýšené do šlechtického stavu Karlem VII. V roce 1446, založil kupec a obchodník Claude Moët v roce 1743 vlastní podnik. Ten později převzal jeho syn Claude-Louis-Nicolas (1719-1792), a ještě později vnuk a průkopník Jean-Rémy Moët (1758-1841). V době zuřících napoleonských válek Jean-Rémy cestoval po světě a otevřel první evropské trhy. A obchodní expanze rodinného podniku mohla začít.

Labyrint podzemních sklepů, vyhloubených do křídy, se rozrůstal souběžně s úspěchem firmy Moët & Chandon. V současné době to znamená 28 km sklepů na několika úrovních. Záhadná a pozoruhodná geometrie podněcuje fantazii návštěvníků, pomalu se procházejících chodbami. Vlhkost, pronikající z křídových zdí, opar vína a cinkání lahví pečlivě pokládaných do řad, se spojuje s ozvěnou hlasů a smyslem pro plynutí času. Všechno zde vystihuje přírodu v akci a neocenitelný přínos času.

Vinice jsou rozděleny do tří oblastí kolem Reims a Epernay: Montagne de Reims, Marne Valley a Côte des Blancs. Je tradicí používat tří různých vinných rév, z nichž každá specificky přispívá k výrobě harmonické směsi. Vinice Moët & Chandon se nacházejí na 800 hektarech půdy, což znamená, že firma Moët & Chandon je největším samostatným pěstitelem vína v Champagne, kde představuje jednu čtvrtinu celkové vinařské oblasti. Oblast pokrývá celou plochu tohoto jména s 13 ze 17 Grands Crus. To umožňuje firmě získávat vína z opravdu nejlepšího a nejširšího spektra vinic.

Šampaňské Moët & Chandon patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.

 
Nacházíte se na stránkách s prodejem alkoholických nápojů. Pokračováním v prohlížení potvrzujete, že vám již bylo 18 let. Tyto stránky používají soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.