Moët & Chandon Grand Vintage Blanc 2008 (0,75l)

Blend: 40 % Chardonnay, 37 % Pinot Noir, 23 % Maunier, Zrání: v lahvích 7 let na kalech , 6 měsíců po odstřelení kalů, Dosage: 5 g/l, Barva: jasná, bledě žlutá se zelenými odlesky, Aroma: Na počátku jsou florální tóny lípy a akácie. Následující citrusové tóny bergamotu a mandarinkové kůry, jemně doplněné anýzem. V závěru je cítit zralé peckovité ovoce - broskve, nektarinky, mirabelky. To vše krásně doplňuje aroma čerstvých briošek, pražených mandlí a vanilky.


  • Na skladě
3 590 Kč
Kategorie: Moët & Chandon
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2008
Barva: Bílé
 

Blend: 40 % Chardonnay, 37 % Pinot Noir, 23 % Maunier

Zrání: v lahvích 7 let na kalech , 6 měsíců po odstřelení kalů

Dosage: 5 g/l

Barva: jasná, bledě žlutá se zelenými odlesky

Aroma: Na počátku jsou florální tóny lípy a akácie. Následující citrusové tóny bergamotu a mandarinkové kůry, jemně doplněné anýzem. V závěru je cítit zralé peckovité ovoce - broskve, nektarinky, mirabelky. To vše krásně doplňuje aroma čerstvých briošek, pražených mandlí a vanilky.

Na patře: Jedná se o víno plné života. Svěží kyselinku doplňují tóny zralého bílého ovoce. Na závět přichází osvěžující pocit chutá citrusových plodů.

Párování s jídlem: foie gras s citrónovým konfitem, kambala s broskvemi a omáčkou buerre blanc, kuřecí blanquette s citronem a wasabi.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

mch_logo

Historie Moët & Chandon znamená přes 250 let rodinné tradice. Je to příběh firmy, která si dovedností a vášní pro výrobu vína získala jedinečnou pověst a dnes má prestiž vedoucího výrobce šampaňského na celém světě. Vše začalo Claudie Moëtem, narozeným v roce 1683. Jako potomek staré rodiny usídlené v kraji Champagne, povýšené do šlechtického stavu Karlem VII. V roce 1446, založil kupec a obchodník Claude Moët v roce 1743 vlastní podnik. Ten později převzal jeho syn Claude-Louis-Nicolas (1719-1792), a ještě později vnuk a průkopník Jean-Rémy Moët (1758-1841). V době zuřících napoleonských válek Jean-Rémy cestoval po světě a otevřel první evropské trhy. A obchodní expanze rodinného podniku mohla začít.

Labyrint podzemních sklepů, vyhloubených do křídy, se rozrůstal souběžně s úspěchem firmy Moët & Chandon. V současné době to znamená 28 km sklepů na několika úrovních. Záhadná a pozoruhodná geometrie podněcuje fantazii návštěvníků, pomalu se procházejících chodbami. Vlhkost, pronikající z křídových zdí, opar vína a cinkání lahví pečlivě pokládaných do řad, se spojuje s ozvěnou hlasů a smyslem pro plynutí času. Všechno zde vystihuje přírodu v akci a neocenitelný přínos času.

Vinice jsou rozděleny do tří oblastí kolem Reims a Epernay: Montagne de Reims, Marne Valley a Côte des Blancs. Je tradicí používat tří různých vinných rév, z nichž každá specificky přispívá k výrobě harmonické směsi. Vinice Moët & Chandon se nacházejí na 800 hektarech půdy, což znamená, že firma Moët & Chandon je největším samostatným pěstitelem vína v Champagne, kde představuje jednu čtvrtinu celkové vinařské oblasti. Oblast pokrývá celou plochu tohoto jména s 13 ze 17 Grands Crus. To umožňuje firmě získávat vína z opravdu nejlepšího a nejširšího spektra vinic.

Šampaňské Moët & Chandon patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.

 
Nacházíte se na stránkách s prodejem alkoholických nápojů. Pokračováním v prohlížení potvrzujete, že vám již bylo 18 let. Tyto stránky používají soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.