Moët & Chandon Grand Vintage 2004 (0,75l) v dřevené krabičce

Živé a odvážné šampaňské Grand Vintage 2004 je výsledkem bohaté sklizně roku 2004 - neobvykle mírného počasí s prosperující révou a skvěle vyzrálými hrozny.


  • Na skladě
4 595 Kč
Kategorie: Moët & Chandon
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2004
Barva / Typ: Bílé
 

Každý Grand Vintage je jedinečný a originální, je sklepmistrovou interpretací jedinečného roku, který se vyrábí. Duch Möet & Chandon Grand Vintage je založen na třech základních hodnotách: Svoboda interpretace, výběr nejpozoruhodnějších vín roku a osobitost ročníku.

 

Ročník

Živé a odvážné šampaňské Grand Vintage 2004 je výsledkem bohaté sklizně roku 2004 - neobvykle mírného počasí s prosperující révou a skvěle vyzrálými hrozny.

 

Hrozny

Chardonnay:38 %

Pinot Noir: 33 %

Pinot Meunier: 29 %

Pro tento ročník byly vybrány nejstarší vinice, včetně Les Vignes de Saran v oblasti Côte des Blancs na svahu poblíž Château de Saran, bývalého sídla Jeana-Rémy Moëta.

 

Chuť

Dokonale elegantní šampaňské světle žluté barvy s jiskrným buketem. Zprvu ucítíte bílé broskve, citrusy, ananas, zelené banány a hrušky s květinově bylinnými tóny a lehkým doprovodem koření, hnědého cukru a marcipánu. Na patře je pak příjemně lehké, s dlouhým a bohatým závěrem. V chuti dominuje rebarbora a lehce mátový grepfruit. 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

mch_logo

Historie Moët & Chandon znamená přes 250 let rodinné tradice. Je to příběh firmy, která si dovedností a vášní pro výrobu vína získala jedinečnou pověst a dnes má prestiž vedoucího výrobce šampaňského na celém světě. Vše začalo Claudie Moëtem, narozeným v roce 1683. Jako potomek staré rodiny usídlené v kraji Champagne, povýšené do šlechtického stavu Karlem VII. V roce 1446, založil kupec a obchodník Claude Moët v roce 1743 vlastní podnik. Ten později převzal jeho syn Claude-Louis-Nicolas (1719-1792), a ještě později vnuk a průkopník Jean-Rémy Moët (1758-1841). V době zuřících napoleonských válek Jean-Rémy cestoval po světě a otevřel první evropské trhy. A obchodní expanze rodinného podniku mohla začít.

Labyrint podzemních sklepů, vyhloubených do křídy, se rozrůstal souběžně s úspěchem firmy Moët & Chandon. V současné době to znamená 28 km sklepů na několika úrovních. Záhadná a pozoruhodná geometrie podněcuje fantazii návštěvníků, pomalu se procházejících chodbami. Vlhkost, pronikající z křídových zdí, opar vína a cinkání lahví pečlivě pokládaných do řad, se spojuje s ozvěnou hlasů a smyslem pro plynutí času. Všechno zde vystihuje přírodu v akci a neocenitelný přínos času.

Vinice jsou rozděleny do tří oblastí kolem Reims a Epernay: Montagne de Reims, Marne Valley a Côte des Blancs. Je tradicí používat tří různých vinných rév, z nichž každá specificky přispívá k výrobě harmonické směsi. Vinice Moët & Chandon se nacházejí na 800 hektarech půdy, což znamená, že firma Moët & Chandon je největším samostatným pěstitelem vína v Champagne, kde představuje jednu čtvrtinu celkové vinařské oblasti. Oblast pokrývá celou plochu tohoto jména s 13 ze 17 Grands Crus. To umožňuje firmě získávat vína z opravdu nejlepšího a nejširšího spektra vinic.

Šampaňské Moët & Chandon patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.