Moët & Chandon Grand Vintage 2003 (0,75l) v dřevené krabičce

Výsledek nepředvídatelného a bouřlivého počasí, to je sklizeň roku 2003. Největší mrazy od roku 1957. Nejranější kvetení od roku 1971. Nejmenší sklizeň od roku 1985. Nejteplejší léto v historii vůbec. V důsledku této dohody obtížných okolností začala sklizeň 18. srpna, nejraněji od roku 1822. Bezpochyby přepsal rok 2003 pravidla šampaňského. 


  • Na skladě
4 595 Kč
Kategorie: Moët & Chandon
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2003
Barva / Typ: Bílé
 

Každý Grand Vintage je jedinečný a originální, je sklepmistrovou interpretací jedinečného roku, který se vyrábí. Duch Möet & Chandon Grand Vintage je založen na třech základních hodnotách: Svoboda interpretace, výběr nejpozoruhodnějších vín roku a osobitost ročníku.

 

Ročník

Výsledek nepředvídatelného a bouřlivého počasí, to je sklizeň roku 2003. Největší mrazy od roku 1957. Nejranější kvetení od roku 1971. Nejmenší sklizeň od roku 1985. Nejteplejší léto v historii vůbec. V důsledku této dohody obtížných okolností začala sklizeň 18. srpna, nejraněji od roku 1822. Bezpochyby přepsal rok 2003 pravidla šampaňského. 

 

Hrozny

Chardonnay: 42 %

Pinot Noir: 39 %

Meunier: 19 %

 

Chuť

Šampaňské má elegantní žluto-zlatou barvu s duhovými odlesky. Počáteční tóny lískových oříšků a mandlí doplňují citrusové tóny mandarinky a grapefruitu, ke kterým se připojuje vůně máty peprné a zelené kávy. Tento ušlechtilý buket je korunován broskví a mangem se sladkými nuancemi jasmínu a hlohu. Bohatá, opojná chuť s tóny pryskyřice a lékořice je v závěru doplněna o noty briošek a čerstvých toastů.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

mch_logo

Historie Moët & Chandon znamená přes 250 let rodinné tradice. Je to příběh firmy, která si dovedností a vášní pro výrobu vína získala jedinečnou pověst a dnes má prestiž vedoucího výrobce šampaňského na celém světě. Vše začalo Claudie Moëtem, narozeným v roce 1683. Jako potomek staré rodiny usídlené v kraji Champagne, povýšené do šlechtického stavu Karlem VII. V roce 1446, založil kupec a obchodník Claude Moët v roce 1743 vlastní podnik. Ten později převzal jeho syn Claude-Louis-Nicolas (1719-1792), a ještě později vnuk a průkopník Jean-Rémy Moët (1758-1841). V době zuřících napoleonských válek Jean-Rémy cestoval po světě a otevřel první evropské trhy. A obchodní expanze rodinného podniku mohla začít.

Labyrint podzemních sklepů, vyhloubených do křídy, se rozrůstal souběžně s úspěchem firmy Moët & Chandon. V současné době to znamená 28 km sklepů na několika úrovních. Záhadná a pozoruhodná geometrie podněcuje fantazii návštěvníků, pomalu se procházejících chodbami. Vlhkost, pronikající z křídových zdí, opar vína a cinkání lahví pečlivě pokládaných do řad, se spojuje s ozvěnou hlasů a smyslem pro plynutí času. Všechno zde vystihuje přírodu v akci a neocenitelný přínos času.

Vinice jsou rozděleny do tří oblastí kolem Reims a Epernay: Montagne de Reims, Marne Valley a Côte des Blancs. Je tradicí používat tří různých vinných rév, z nichž každá specificky přispívá k výrobě harmonické směsi. Vinice Moët & Chandon se nacházejí na 800 hektarech půdy, což znamená, že firma Moët & Chandon je největším samostatným pěstitelem vína v Champagne, kde představuje jednu čtvrtinu celkové vinařské oblasti. Oblast pokrývá celou plochu tohoto jména s 13 ze 17 Grands Crus. To umožňuje firmě získávat vína z opravdu nejlepšího a nejširšího spektra vinic.

Šampaňské Moët & Chandon patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.