Moët & Chandon Grand Vintage 1999 (0,75l)

  • 1 z 3

Ročník 1999 byl velkou zkouškou pro vinaře. Brzké kvetení révy, začátkem května došlo k několika ničivým bouřkám s krupobitím. Léto bylo celkově teplé a díky horkému a suchému srpnu hrozny výborně dozrály. Sklizeň v roce 1999, která začala 15. září, přinesla dobré velké výnosy sladkých hroznů, což vedlo k měkkým vínům s nízkým obsahem kyselin. 


  • Na skladě
4 795 Kč
Kategorie: Moët & Chandon
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 1999
Barva / Typ: Bílé
 

Každý Grand Vintage je jedinečnou a originální interpretací sklepmistra o daném jedinečném ročníku. Ducha Grand Vintage od Möet & Chandonu zakládají tři základní hodnoty: Svoboda interpretace, výběr nejvýznamnějších vín daného ročníku a individualita samotného ročníku.

 

Ročník

Ročník 1999 byl velkou zkouškou pro vinaře. Brzké kvetení révy, začátkem května došlo k několika ničivým bouřkám s krupobitím. Léto bylo celkově teplé a díky horkému a suchému srpnu hrozny výborně dozrály. Sklizeň v roce 1999, která začala 15. září, přinesla dobré velké výnosy sladkých hroznů, což vedlo k měkkým vínům s nízkým obsahem kyselin. 

Chuť

Grand Vintage Collection 1999 nabízí jasně, zlatou barvu a smyslnou vůni se zralými, ovocnými, dokonce exotickými charaktery. Na patře překvapí pocit síly a plného a přesto lehkého těla. Štědré tóny kandovaných hroznů, datlí a medu ustupují chutnému hořkému závěru s kávovou nebo lékořicovou příchutí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

mch_logo

Historie Moët & Chandon znamená přes 250 let rodinné tradice. Je to příběh firmy, která si dovedností a vášní pro výrobu vína získala jedinečnou pověst a dnes má prestiž vedoucího výrobce šampaňského na celém světě. Vše začalo Claudie Moëtem, narozeným v roce 1683. Jako potomek staré rodiny usídlené v kraji Champagne, povýšené do šlechtického stavu Karlem VII. V roce 1446, založil kupec a obchodník Claude Moët v roce 1743 vlastní podnik. Ten později převzal jeho syn Claude-Louis-Nicolas (1719-1792), a ještě později vnuk a průkopník Jean-Rémy Moët (1758-1841). V době zuřících napoleonských válek Jean-Rémy cestoval po světě a otevřel první evropské trhy. A obchodní expanze rodinného podniku mohla začít.

Labyrint podzemních sklepů, vyhloubených do křídy, se rozrůstal souběžně s úspěchem firmy Moët & Chandon. V současné době to znamená 28 km sklepů na několika úrovních. Záhadná a pozoruhodná geometrie podněcuje fantazii návštěvníků, pomalu se procházejících chodbami. Vlhkost, pronikající z křídových zdí, opar vína a cinkání lahví pečlivě pokládaných do řad, se spojuje s ozvěnou hlasů a smyslem pro plynutí času. Všechno zde vystihuje přírodu v akci a neocenitelný přínos času.

Vinice jsou rozděleny do tří oblastí kolem Reims a Epernay: Montagne de Reims, Marne Valley a Côte des Blancs. Je tradicí používat tří různých vinných rév, z nichž každá specificky přispívá k výrobě harmonické směsi. Vinice Moët & Chandon se nacházejí na 800 hektarech půdy, což znamená, že firma Moët & Chandon je největším samostatným pěstitelem vína v Champagne, kde představuje jednu čtvrtinu celkové vinařské oblasti. Oblast pokrývá celou plochu tohoto jména s 13 ze 17 Grands Crus. To umožňuje firmě získávat vína z opravdu nejlepšího a nejširšího spektra vinic.

Šampaňské Moët & Chandon patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.