Novinka

Mailly Grand Cru Rosé (0,75l)

Rosé de Saignée z  90 % Pinot Noir a 10 % Chardonnay. Promítá se v ní lesní ovoce a sladké tóny připomínající sněhové pusinky. V chuti je víno nádherně sametové s tóny jahod, malin až malinového sirupu, který se mísí se šťavnatými citrusy. Ty dodávají vínu živost, svěžest a hloubku.


  • Na skladě
1 550 Kč
Kategorie: Mailly Grand Cru
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 90 % Pinot Noir a 10 % Chardonnay

Hrozny pochází z Grand Cru vinic.

 

ZRÁNÍ

Jedná se o Rosé de Saignée, to je vyráběné takzvanou metodou krvácení, kdy se hrozny lehce stlačí, aby se narušila slupka, která dodává vínu barvu. Jedná se o krátký kontakt, kdy z vína vytéká barevná šťáva – proto metoda krvácení. Slupky se ale po procesu vyhodí, zkrátka, co vínu stihnou dát, to mu dají.

U vína probíhá malolaktická fermentace (jablečno-mléčné kvašení). Následně šampaňské zraje minimálně 2 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 8 g/l

 

CHUŤ

Hned zprvu zaujme lososově růžová barva, jemné bublinky a svěží květinová vůně. Promítá se v ní lesní ovoce a sladké tóny připomínající sněhové pusinky. V chuti je víno nádherně sametové s tóny jahod, malin až malinového sirupu, který se mísí se šťavnatými citrusy. Ty dodávají vínu živost, svěžest a hloubku.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Toto Rosé je opravdu stojí za to si vychutnat samotné, jako aperitiv. V kombinaci s jídlem doporučujeme podávat tapas, jamon ibérico, pečenou perličku či srnčí hřbet s brusinkami. Pokud máte chuť na sladké, tak jako dezert doporučujeme Pavlovu či dort Charlotte připravený s tradičními šampaňskými sušenkami - to je ideální kombinace.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Champagne Mailly Grand Cru bylo založeno v roce 1929. Vlastní 70 hektarů vinic klasifikace Grand Cru, kde pěstují pouze Pinot Noir a Chardonnay. Roční produkce činí 450 000 lahví. Vína zrají v křídových sklepích, 19 metrů pod zemí. Jedná se o velmi progresivní firmu používající nové moderní technologie a sudy pro vína dosage z Chateau Margaux. Vlakovou lodí domu je cuvée Les Échansons.

Terroir

Vinařství je ve spolupráci s projekční kanceláří Bécheler Conseils, kteří provedli hloubkovou studii půd, geologické historie a krajiny Mailly Champagne. Na základě jejich zjištění byla stanovena typologii jejich půd a proto se o ně Mailly může opravdu dobře pečovat a produkovat tak opravdu skvělé šampaňské.