Novinka

Mailly Extra Brut Millésimé 2012 (0,75l)

Výraz Pinot Noir, který kvete s rašelinovou zralostí. Pražené a ořechové noty naznačují dřevitý a kořeněný vesmír nesený hlubším duchovním dotykem. Ústa odhalují velmi krásnou úlevu. Při šťavnatém napadení citrusových plodů se látka pevně rozšíří a odhalí tonický charakter vína. Velmi nízké dávkování vytváří v cuvée stimulující harmonii.


  • Na skladě
1 590 Kč
Kategorie: Mailly Grand Cru
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Extra Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2012
Barva / Typ: Bílé
 

Pinot Noir 75% - Chardonnay 25%.
Ruční sklizeň, pouze první lis, Stárnutí na lamelách v tradičních křídelních jamách.
Dobře identifikované lokality pro přirozenou rovnováhu mezi kyselostí a cukrem nám nabízejí možnost vzorných sklizní v nejlepších letech k vývoji tohoto vína excelence.
2 až 3 g cukru na litr.

 

Aperitiv dokonalosti, toto šampaňské se vzdušnou strukturou, jemně doprovází duté ústřice, kaviár a carpaccio, ryby i maso. Skutečné sushi a sashimi se ukazují jako velmi spolehliví partneři.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Champagne Mailly Grand Cru bylo založeno v roce 1929. Vlastní 70 hektarů vinic klasifikace Grand Cru, kde pěstují pouze Pinot Noir a Chardonnay. Roční produkce činí 450 000 lahví. Vína zrají v křídových sklepích, 19 metrů pod zemí. Jedná se o velmi progresivní firmu používající nové moderní technologie a sudy pro vína dosage z Chateau Margaux. Vlakovou lodí domu je cuvée Les Échansons.

Terroir

Vinařství je ve spolupráci s projekční kanceláří Bécheler Conseils, kteří provedli hloubkovou studii půd, geologické historie a krajiny Mailly Champagne. Na základě jejich zjištění byla stanovena typologii jejich půd a proto se o ně Mailly může opravdu dobře pečovat a produkovat tak opravdu skvělé šampaňské.