Krug Vintage 1998 (0,75l) v dřevěné krabičce

  • 1 z 2

Rok 1998 velmi přál odrůdě Chardonnay, která tomuto šampaňskému dominuje. Je to v pořadí třetí Vintage, jemuž dominuje právě Chardonnay. Rok 1998 byl významný zejména velmi horkým srpnem a hojnými dešti v září, jimž následovalo suché období po dobu sklizně. 


  • Na skladě
11 890 Kč
Kategorie: Krug
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 1998
Barva: Bílé
 

Rok 1998 velmi přál odrůdě Chardonnay, která tomuto šampaňskému dominuje. Je to v pořadí třetí Vintage, jemuž dominuje právě Chardonnay. Rok 1998 byl významný zejména velmi horkým srpnem a hojnými dešti v září, jimž následovalo suché období po dobu sklizně. 

 

Toto šampaňské obsahuje 45 % Chardonnay, 35 % Pinot Noir a 19 % Pinot Meunier. Tento Vintage zrál více než 10 let ve sklepích, čímž byla podtržena jeho elegance a dlouhý závěr. 

Jeho výrazná zlatavá barva předjímá unikátní kontrast mezi svěžestí a vyzrálostí tohoto vína. Po přivonění můžeme cítit vůni oříšků, sušeného ovoce, karamelizované pomerančové kůry, čokolády a chleba, jež je zakončena vůní pepře a perníku. V chuti dominují výrazná citrusová aromata, karamelizováná pomerančová kůra, sušené ovoce a chuť perníčků, to vše je doplněno jemnou smetanovou texturou.

 

Toto šampaňské se velmi hodí k rybím pokrmům, jako jsou mořský okoun či kambala, s jemnými citrusovými omáčkami. Též skvěle podtrhne chuť exotických kuchyní jako jsou japonská, thajská či indická kuchyně s výrazným zázvorem a jiným kořením. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

krug_logo

Když Johann-Joseph Krug založil v roce 1843 firmu Krug na výrobu šampaňského, bylo jeho snem dát své jméno ničemu menšímu než výjimečnému šampaňskému.

Aby toho dosáhl, stanovil si několik pravidel, z nichž nejdůležitější bylo: nikdy nedělat kompromisy ohledně kvality.

O šest generací později by jistě schvaloval to, jak jeho potomci důsledně dodržují závazek dosahovat vynikající kvality. Krug je jedním z velice mála šampaňských, která produkují pouze prvotřídní směsi. Závazek pouze té nejvyšší kvality a jedinečné odborné znalosti Krug při výrobě šampaňského vysvětlují jeho celosvětové renomé.

Vína jsou vyráběna z pečlivě vybraných hroznů Chardonnay, Pinot noir, a Meunier. Krug je strážcem tradice oblasti Champagne, kde se vína stále fermentují v malých dubových soudcích, které jim dodávají výjimečnou jemnost.

Dalším charakteristickým znakem stylu Krug je, že vína jsou ponechána zrát nejméně 6 až 8 let, a tím vzniká odlišná komplexnost a schopnost graciézního zrání.

Rodinní příslušníci rodiny Krugových každoročně míchají různá vína, která o 6 až 8 let později budou mít vysokou kvalitu a styl jejich předků. Skutečně výjimečná léta jsou požehnané směsi výběrového vína.

Díky metodám, které zaručují výrobu a míchání pouze výjimečného šampaňského, díky vinici o rozloze 19 hektarů, díky kvalitě 56 hektarů vinic, z nichž firma kupuje cenné hrozny, a díky svým zásobám, které mají hodnotu 7leté produkce, není divu, že Krug je zárukou prvotřídních šampaňských.

Šampaňské Krug patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.