Krug Clos du Mesnil 2004 (0,75l) v dřevěné krabičce

Jedinečné vinařské umění šampaňského domu Krug umožnilo vytvořit vzácné šampaňské, pocházející zneobyčejného terroiru, vinice ClosduMesnil.

ESENCE ŠAMPAŇSKÉHO KRUG CLOS DU MESNIL 2004

Rok 2004 poskytl ideální podmínky pro dozrání nádherných hroznů, a právě díky tomu se šampaňský dům Krug rozhodl vytvořit Krug ClosduMesnil2004. 


  • Na skladě
25 490 Kč
Kategorie: Krug
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2004
Barva: Bílé
 

Jedinečné vinařské umění šampaňského domu Krug umožnilo vytvořit vzácné šampaňské, pocházející zneobyčejného terroiru, vinice ClosduMesnil.

ESENCE ŠAMPAŇSKÉHO KRUG CLOS DU MESNIL 2004

Rok 2004 poskytl ideální podmínky pro dozrání nádherných hroznů, a právě díky tomu se šampaňský dům Krug rozhodl vytvořit Krug ClosduMesnil2004. 

Krug ClosduMesnil2004 oslavuje svěží ryzost jedné, zdmi obehnané vinice (ve francouzštině nazývané clos) ve vesnici LeMesnil-sur-Oger, a jedné odrůdy hroznů (Chardonnay), pocházející zjednoho roku (2004).

12 let stráven.ch ve sklepích Krug umožnilo tomuto šampaňskému odhalit svůj precizní charakter a oslniv. půvab.

 

KRUG CLOS DU MESNIL 2004 JE JEDINEČNÝ

Krug ClosduMesnil2004 je v pořadí osmnáctým šampaňsk.m, vytvořen.m pouze zhroznů Chardonnay této unikátní vinice. První šampaňské zde bylo vytvořeno zhroznů pocházejících zúrody roku 1979.

Ze sklizně se vyrobilo celkem 12 548 lahví a 500 lahví magnum(které ještě nebyly uvedeny), všechny opatřené sv.m číslováním.

Stejně jako všechna šampaňská Krug, i Krug ClosduMesnil2004 bude spostupem času nabývat na hodnotě.

Celý příběh každé lahve odhaluje Krug iD, šestimístné číslo uvedené na zadní vinětě.

 

DEGUSTAČNÍ POZNÁMKY

Na první pohled upoutá intenzivní zlatá barva, evokující zralou pšenici.

Aroma připomíná jablka v karamelu, karamel, zralé citrusové plody a zlehka opražené oříšky.

Chuť přináší bohatost a hloubku. Úvodní tóny hnědého cukru, kandovaného zázvoru a pekanů ustupují a nahrazuje je svěží záplava tónů citrusového ovoce, podpořená dlouh.m a elegantním závěrem.

 

INSPIRACE PRO PÁROVÁNÍ SJÍDLEM

Krug ClosduMesnil2004 se nádherně snoubí srybou nebo mořskými plody jako je filet z platýse všafránové omáčce, candát sbeurreblanc, hřebenatky nebo tuňákové carpaccio. Lze si jej také vychutnat sdelikátně ochucenými masy typu blanquettede veau.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

krug_logo

Když Johann-Joseph Krug založil v roce 1843 firmu Krug na výrobu šampaňského, bylo jeho snem dát své jméno ničemu menšímu než výjimečnému šampaňskému.

Aby toho dosáhl, stanovil si několik pravidel, z nichž nejdůležitější bylo: nikdy nedělat kompromisy ohledně kvality.

O šest generací později by jistě schvaloval to, jak jeho potomci důsledně dodržují závazek dosahovat vynikající kvality. Krug je jedním z velice mála šampaňských, která produkují pouze prvotřídní směsi. Závazek pouze té nejvyšší kvality a jedinečné odborné znalosti Krug při výrobě šampaňského vysvětlují jeho celosvětové renomé.

Vína jsou vyráběna z pečlivě vybraných hroznů chardonnay, pinot noir, a pinot meunier. Krug je strážcem tradice oblasti Champagne, kde se vína stále fermentují v malých dubových soudcích, které jim dodávají výjimečnou jemnost.

Dalším charakteristickým znakem stylu Krug je, že vína jsou ponechána zrát nejméně 6 až 8 let, a tím vzniká odlišná komplexnost a schopnost graciézního zrání.

Rodinní příslušníci rodiny Krugových každoročně míchají různá vína, která o 6 až 8 let později budou mít vysokou kvalitu a styl jejich předků. Skutečně výjimečná léta jsou požehnané směsi výběrového vína.

Díky metodám, které zaručují výrobu a míchání pouze výjimečného šampaňského, díky vinici o rozloze 19 hektarů, díky kvalitě 56 hektarů vinic, z nichž firma kupuje cenné hrozny, a díky svým zásobám, které mají hodnotu 7leté produkce, není divu, že Krug je zárukou prvotřídních šampaňských.

Šampaňské Krug patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.

 
Nacházíte se na stránkách s prodejem alkoholických nápojů. Pokračováním v prohlížení potvrzujete, že vám již bylo 18 let. Tyto stránky používají soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.